ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Gambrinus liga

Pamič byl prý v Boleslavi vyloučen neprávem

Velikost textu:
aktualizováno 26. 4. 2012 20:42

Praha - Obránce fotbalové Sparty Manuel Pamič neměl být vyloučen v nedělním utkání první ligy v Mladé Boleslavi po druhé žluté kartě za střet s domácím Janem Štohanzlem. Takové je dnešní rozhodnutí disciplinárky FAČR, která vynesla verdikt na základě vyjádření komise rozhodčích a také zhlédnutí videozáznamu.

Manuel Pamič
Manuel Pamič

Komise rozhodčích v čele s předsedkyní Dagmar Damkovou uvedla, že rozhodčí Miroslav Zelinka vyloučil Pamiče neprávem. Disciplinárka vzápětí sparťanskému bekovi zrušila trest na jeden zápas a chorvatský obránce tak může v pátečním utkání s Olomoucí nastoupit. Před disciplinárku naopak půjde Štohanzl, který prý filmoval. Za to mu hrozí finanční postih.

"Po zhlédnutí záznamu jsme došli k názoru, že žlutá karta neměla být udělena. Rozhodčímu to ale nevyčítáme, byla to složitá situace na posouzení. Proběhlo to velmi rychle a pád Štohanzla vypadal věrohodně," řekla Damková. Pamiče vyloučil v 58. minutě po druhé žluté kartě rozhodčí Miroslav Zelinka. Boleslav utkání vyhrála 2:0 a ztráta Sparty na vedoucí Liberec narostla na čtyři body.

Jedno utkání v první lize vynechají Michal Ďuriš z Plzně a Marcel Šťastný z Viktorie Žižkov, oba pykají za vyloučení po druhé žluté kartě. Nejbližší zápas si kvůli čtvrté žluté kartě nezahrají Jan Vorel z Dukly, Michal Frydrych z Ostravy, Václav Ondřejka ze Slovácka, teplický Milan Matula a Jan Kysela z Mladé Boleslavi. Za osm žlutých karet je na dva zápasy mimo hru Lukáš Vácha z Liberce.

přehrát video
Zákrok Manuela Pamiče
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.