ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Pokud Plzeň Vrbu uvolní, bude trénovat Slovensko

Velikost textu:

Bratislava – Angažmá českého kouče Pavla Vrby u slovenské fotbalové reprezentace se opět o něco přiblížilo. Trenér Plzně se už se Slovenským fotbalovým svazem (SFS) dohodl na podmínkách případného působení u národního týmu a nabídku od východních sousedů přijal. Řekl to prezident SFS Ján Kováčik. Momentálně tak už záleží pouze na vedení Viktorie, zda osmačtyřicetiletého úspěšného kouče uvolní.

Pavel Vrba
Pavel Vrba

"Jsme dohodnuti na podmínkách i pravidlech. Obě strany to akceptují. Dohodli jsme se velmi rychle, přijal i naši finanční nabídku. Teď už záleží pouze na Plzni, zda ho uvolní," řekl Kováčik, jenž nyní nechce na západočeský klub nijak tlačit. "O víkendu hrají se Spartou, možná počkáme dvě nebo tři ligová kola. Nemyslím, že jednání budou jednoduchá a skončí za týden. Uděláme ale vše, abychom Vrbu získali," dodal Kováčik.

Osmačtyřicetiletý trenér má v Plzni smlouvu do června 2013. Jméno si udělal především loňským titulem s Plzní a následným postupem do základní skupiny Ligy mistrů, kde Západočeši při své premiéře skončili třetí a zahráli si Evropskou ligu proti Schalke 04.

Ligu Vrba vyhrál také na Slovensku s Žilinou a v roce 2004 slavil mistrovskou korunu z pozice asistenta trenéra i v Ostravě. U slovenského národního týmu už působil v letech 2006 až 2007 jako asistent. Nyní by se mohl stát nástupcem Vladimíra Weisse.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.