ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Wilczek a čtvrtý sudí nevykázali Radu a tři zápasy si odpočinou

Velikost textu:

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila na tři zápasy činnost asistentovi Martinu Wilczekovi a čtvrtému sudímu Zbyňku Proskemu za to, že v duelu 17. ligového kola Teplice - Plzeň nevykázali domácího kouče Petra Radu za nevhodné chování na tribunu. Protest severočeského celku proti způsobu řízení zápasu hlavním rozhodčím Radkem Matějkem komise neshledala jako oprávněný.

Rozhodčí Radek Matějek
Rozhodčí Radek Matějek

Teplice protestovaly proti prvnímu plzeňskému gólu a proti nařízení přímého kopu, po kterém Viktoria v 78. minutě srovnala na 3:3. Zápas nakonec Západočeši vyhráli 4:3. "Žádné tendenční řízení jsme neshledali. Rozhodčí se dopustil chyb rovnoměrně na obě strany," řekla šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková.

Sudí se podle komise dopustili chyby, když nevykázali z lavičky teplického trenéra Radu. "Od začátku tam bylo několik situací na vykázání. Argumenty, že tam nejsou vulgární slova, nestačí. Není to jen o těch slovech, ale o tom chování, opouštění technické zóny," uvedla Damková. "Někomu se může zdát ten trest pro rozhodčí vysoký, ale je to také výstraha pro další," dodala Damková.

Komise také řešila sobotní zápas 18. kola mezi Ostravou a Jabloncem (2:2), po kterém se domácím nelíbil výkon hlavního rozhodčího Romana Hrubeše. Podle Damkové se sudí dopustil jediné vážnější chyby, když v přerušené hře nevyloučil jabloneckého Lukáše Třešňáka. Proto komise Hrubešovi omezila delegaci na jedno utkání. "Jeho výkon se promítl už do snížené známky od delegáta. Nebyli jsme spokojeni, ale že by nějak ovlivnil ten výsledek, to ne," uvedla Damková.

Zastavenou činnost má po víkendovém kole také asistent Emanuel Marek, jenž v utkání Plzeň - Dukla (1:1) před penaltou pro domácí přehlédl ofsajd. Komise mu omezila delegaci na dva zápasy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.