ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Před rokem se bál o kariéru, teď je Krejčí Talentem roku

Velikost textu:

Praha - Když mu před rokem při halovém utkání Víkendu šampionů zlomil Michal Breznaník nohu, sparťana Ladislava Krejčího napadlo, zda ještě někdy bude schopen hrát vrcholově fotbal. O to příjemnější pro něj bylo, když ho v pondělí večer vyhlásili Talentem roku za rok 2011. Příjemný pocit ho ale přešel ve chvíli, kdy měl na pódiu poděkovat, což je prý na nervy náročnější než bavit fotbalovým uměním tisícovky fanoušků.

Krejčí (vpravo) s ostatními oceněnými
Krejčí (vpravo) s ostatními oceněnými

"Být Talentem roku je pro mě neskutečné, protože před rokem jsem měl zlomenou nohu a všechno jsem viděl černě. Všechno pro mě končilo. V tu dobu mi hodně pomohli rodiče a kamarádi, kteří mě nabádali, ať myslím pozitivně. Je to jejich zásluha, že tu teď stojím," řekl Krejčí novinářům.

Triumfem v doprovodné anketě Fotbalisty roku navázal například na Tomáše Rosického, Milana Baroše, Petra Čecha, Tomáše Necida nebo na posledního vítěze a svého spoluhráče ze Sparty Václava Kadlece. "Právě Venca Kadlec mi volal, že když vyhraju, budu muset na pódiu mluvit a že je to hrozné. I Pepa Hušbauer mi potvrzoval, že je to hrozné, když musel děkovat za gól roku. My se mu pak smáli, tak se snad teď nebudou smát mně," doufal Krejčí.

Přiznal, že mluvení k publiku pro něj byl velmi stresující zážitek. "Hodně jsem se toho bál. Neustále jsem si opakoval, co bych mohl říct. Když jsem tam pak přišel, podíval se do sálu a viděl ty lidi, tak jsem byl zkoprnělý a úplně jsem cítil, jak mi tluče srdce. Přitom při zápasech vůbec nervózní nejsem," dodal.

Krejčí: Táta mě drží zkrátka, abych neměl nos nahoru

Největším uznáním jeho dřiny však pro Krejčího je, že v 19 letech patří do základní sestavy Sparty. "V žácích Sparty nám trenéři říkali, že tak maximálně tři z nás se dostanou do A-dorostu a jeden možná do B-týmu. A když bude někdo fakt fakt dobrý a bude na sobě makat, tak se možná dostane do A-týmu. Teď je nás v áčku pět, co jsme spolu hráli v žácích. Takže je to ocenění naší práce," uvedl Krejčí.

Zda je opravdu "fakt tak dobrý", si ale hodnotit netroufl. "To nevím, ale hodně jsem na sobě makal. K tomu mi pomohli rodiče, kteří se ze mě snažili dostat maximum. Hlavně táta mě drží hodně zkrátka, abych neměl nos nahoru," dodal.

Do Evropy zatím nemíří

Právě tvrdou dřinu by doporučoval všem mladým hráčům, kteří sní o profesionálním fotbalu. "Je to o dřině, píli a touze dosáhnout svých cílů. Já jsem vždycky hrozně chtěl hrát ligu na Letné. A dělal jsem pro to maximum. S Pavlem Kadeřábkem a Kubou Brabcem jsme vždycky přicházeli na tréninky první a odcházeli poslední, dělali všechno naplno a vnímali, co nám říká trenér," podotkl Krejčí.

Přestože svými výkony na loňském mistrovství Evropy hráčů do 19 let, kde pomohl ke stříbrným medailím, upoutal pozornost mnoha skautů evropských klubů, do zahraničí nespěchá. "Teď je můj sen vyhrát se Spartou titul a postoupit do Ligy mistrů. Zahraničí láká každého. Já ale nikam nepospíchám. V tak mladém věku je čas. Až se něco naskytne, tak si sednu s rodinou a probereme to," dodal hráč s 15 ligovými starty a čtyřmi vstřelenými brankami.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.