Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Jiráček může být příští Nedvěd, tvrdí Magath

Velikost textu:

"Jiráček adaptaci na bundesligu zvládne rychle," tvrdí kouč fotbalového Wolfsburgu Felix Magath. "V následujících měsících se ukáže, zda bude mít potenciál vyrůst do fotbalisty světové extratřídy, kterým byl například Pavel Nedvěd. Po technické stránce je Jiráček vynikající. Potřebuje ale zocelit tvrdým tréninkem," řekl v rozhovoru pro deník Sport bývalý německý reprezentant a současný trenér Vlků.

Trenér Wolfsburgu Felix Magath
Trenér Wolfsburgu Felix Magath

I přesto, že si německý trenér vybral do týmu hned několik českých hráčů, osobní vztah k zemi nepociťuje. "Odehrál jsem u vás několik zápasů s národním mužstvem, moc kontaktů z hráčské éry mi ale nezůstalo," upřesňuje osmapadesátiletý kouč. "Český fotbal ale sleduji. Pohybuje se v něm celá řada zajímavých hráčů, kteří mají na to prosadit se v bundeslize."

Magath má zkušenost hned s několika českými hráči. Obránce Jan Šimůnek či bývalý záložník pražské bohemky Jan Morávek si pod trenérem příliš nezahráli. "Nemůžete říct, že se u mě Šimůnek neprosadil! Přišel velmi mladý a během mistrovské sezony odehrál dost zápasů." S Morávkem to ovšem bylo těžší. "Situace v klubu nebyla lehká, svou cestu v bundeslize si ale určitě najde,tvrdí.

Felix MagathFelix Magath

 • Narozen 26. července 1953
 • Odehrál 76 zápasů za 1. FC Saarbrücken v letech 1974-1976.
 • Mezi lety 1976-1986 hájil barvy Hamburgeru SV, odehrál 306 zápasů, vstřelil 46 branek
 • V reprezentaci odehrál 43 utkání v letech 1973-1986
 • Od roku 1995 se věnuje trénování bundesligových týmů. Koučoval například Hamburger SV (1995-97), Norimberk (1997-98), Brémy (98-99), Frankfurt (99-01), VfB Stuttgart (01-04), Bayeru Mnichov (04-07) nebo Shalke (09-11).
 • Od roku 2011 je trenérem Wolfsburgu, který již zároveň trénoval v letech 2007-09.
 • Zastává zároveň funkce trenéra, generálního i sportovního ředitele.

Jiráčka si kouč vybral i proto, že měl pověst tvrdého hráče, schopného zvládnout náročnou hru i trénink. "Osobně jsem Petra před přestupem neviděl. Sledoval ho ale tým mých skautů. Já jsem si o něm udělal obrázek v zápasech Ligy mistrů. Byl jsem si jistý, že se v bundeslize dokáže prosadit," tvrdí legenda Hamburgeru SV.

Wolfsburg má zájem i o dalšího plzeňského fotbalistu, mladého záložníka Václava Pilaře. Z jeho přestupu ovšem prozatím sešlo, Pilař stráví jaro v Plzni. "Je to škoda hlavně pro samotného hráče a možná taky pro národní tým. Mohl se tady dál vyvíjet. Uvidíme, jak to bude v létě," tvrdí Magath. Pilaře po zápase Ligy mistrů chválil i trenér Barcelony Pep Guardiola. Dle německého trenéra je ovšem tato chvála přehnaná. "Je ještě mladší než Jiráček. Nemůžeme a ani bychom neměli ho přechvalovat. Má před sebou pořád spoustu práce. Pokud ji zvládne, bude z něj jednou velký fotbalista, to je už teď jasné."

Ve dvojce záložníků nasazuje trenér vedle Jiráčka i Jana Poláka. Ten se teprve nyní vrátil do základní sestavy. "Na podzim byl nedostatečně koncentrovaný, udělal jednu velkou chybu. Potom ale dokázal, že je skutečný profesionál. Tvrdě trénoval a zaslouží si respekt,dodal Magath.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.