ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Henry o snovém návratu: Doufejme, že to nebyl poslední gól

Velikost textu:

Londýn – Běžela 68. minuta zápasu Anglického poháru mezi Arsenalem a Leedsem United. Na trávník přišel dlouholetý střelec londýnského týmu Thierry Henry, který se vrátil na dvouměsíční hostování. Přivítal jej nadšený aplaus. O deset minut později mu fanoušci bouřlivě tleskali znovu. Henry vstřelil svůj 227. gól v dresu Arsenalu a po utkání hledal stěží jiná slova než nepopsatelné, fantastické.

Thierry Henry prožil návrat snů
Thierry Henry prožil návrat snů
Otevřít galerii
 • Thierry Henry prožil návrat snů zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Thierry Henry jde do hry zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Thierry Henry střílí vítězný gól zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Thierry Henry se raduje s koučem Arsénem Wengerem zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nečekal jsem, že si ještě v tomto dresu zahraji, natož to, že dám takový gól," řekl po utkání francouzský útočník. "Miluju tenhle klub. Přišel jsem, abych pomohl a teď tohle… Doufejme, že to nebyla poslední branka," prohlásil Henry.

"Tentokrát jsem přišel do klubu jako jeho fanoušek, což jsem kdysi nebyl. Teď vím, jak bylo klukům z Liverpoolu, Manchesteru United nebo Chelsea, když skórovali za tým, kterému fandí," prohlásil Henry, který hrál za Arsenal v letech 1999 až 2007 a pomohl mu získat dva ligové tituly. Pak odešel do Barcelony, odkud se předloni přesunul do MLS.

Nezapomenutelný večer

Nejlepší střelec v historii Arsenalu po přihrávce od Alexe Songa z levé strany svou typickou střelou placírkou ke vzdálenější tyči zajistil týmu těsnou výhru a postup v FA Cupu. Po vstřelené brance se hned rozběhl k trenéru Arsénu Wengerovi a objal ho jako kdysi. "Na tenhle večer nikdy nezapomenu," prohlásil po zápase Henry.

Emerates Stadium tleská navrátilci Henrymu
Emerates Stadium tleská navrátilci Henrymu

Trenér Wenger prohlásil, že ho Henryho vystoupení nepřekvapilo. "Už v tréninku bylo vidět, že je nabuzený a připravený hrát. Neposlal bych ho na hřiště, kdyby to tak nebylo. Je to mimořádný hráč," řekl francouzský kouč.

Wenger mluvil o velkém návratu. "Už předtím byl v Arsenalu legendou, teď se ale posunul o úroveň výš," uvedl trenér. Podle něj to byl návrat snů a "příběh, který budeme vyprávět svým dětem". Henry prý dokázal, že je stále platným hráčem. "Ocitl se pod velkým tlakem. Thierry se nechtěl vrátit s tím, že zklame fanoušky. Věděl, že bude porovnáván s mladším já," upozornil Wenger.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.