ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Weiss možná skončí. Vystřídá ho Vrba?

Velikost textu:

Bratislava - Slovenský fotbalový svaz po neúspěchu reprezentace v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2012 možná vymění trenéra národního týmu Vladimíra Weisse. Šéf svazu Ján Kováčik uvedl, že s koučem jedná o možnosti předčasného ukončení smlouvy, která platí do prosince 2013.

Vladimír Weiss
Vladimír Weiss

"Nového trenéra nehledáme, protože se současným máme platný kontrakt. Ale pravdou je, že s ním jednám o všech alternativách, rovněž o té, že ukončíme náš smluvní vztah," citovala Kováčika slovenská média. Rozhodnutí by mělo padnout začátkem ledna. Už dříve se spekulovalo, že ve hře o reprezentační kormidlo je trenér českého mistra Plzně Pavel Vrba, který na Slovensku v minulosti vedl fotbalisty Žiliny.

Slovenští fotbalisté pod vedením Weisse po překvapivém postupu do osmifinále loňského světového šampionátu v Jihoafrické republice pohořeli v kvalifikaci na Euro 2012. Ve své skupině skončili až čtvrtí za Ruskem, Irskem a Arménií.

Utkání Slovensko - Rusko
Utkání Slovensko - Rusko

V případě jednostranného odstoupení od smlouvy s Weissem by svaz musel reprezentačnímu trenérovi doplatit odměnu za celou dobu původně dohodnutého kontraktu. Weiss, který trénuje také klub Slovan Bratislava, u národního týmu údajně vydělává 35 tisíc eur (asi 885 tisíc korun) měsíčně a další peníze prý dostává za každý zápas.

Weiss ještě v říjnu uvedl, že důvod na odchod z postu reprezentačního trenéra nevidí. Tvrdil tehdy, že u slovenského národního týmu zůstal navzdory lukrativnějším nabídkám ze zahraničí. Kritici mu vedle neúspěchu v poslední kvalifikaci vytýkají i jeho nevybíravé vystupování. Za vulgární urážku novináře dostal Weiss na podzim od vedení svazu pokutu deset tisíc eur (asi 253 tisíc korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.