ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Ukrajina málem přišla o EURO, prozradil šéf ukrajinského fotbalu

Velikost textu:

Kyjev – Ukrajina málem přišla o pořadatelství evropského fotbalového šampionátu. Před dnešním losování základních skupin to přiznal Hryhorij Surkis, Prezident ukrajinské fotbalové asociace. Ukrajina nabírá, prakticky od doby kdy jí byla role pořadatele svěřena, zpoždění s výstavbou stadionů i vnitřní infrastruktury. Od ztráty EURA ji zachránila prý jen "trpělivost" UEFA.

EURO 2012
EURO 2012

"Upřímně mohu říct, že bez trpělivosti UEFA bychom zde dnes neseděli," prohlásil Surkis na tiskové konferenci na novém Olympijském stadionu v Kyjevě. "Lidé z UEFA nám dodali zkušenosti a díky svému profesionalismu nám vytvořili podmínky, abychom v přípravách mohli pokračovat," řekl.

Problémy provázely přípravy EURA už od dubna 2007, kdy byli pořadatelé oficiálně oznámeni. "Před rokem a půl jsme měli zpoždění. Prezident UEFA Michel Platini se setkal s naším novým prezidentem Viktorem Janukovyčem, který ho ujistil, že vláda pro zvládnutí příprav udělá všechno," řekl ukrajinský funkcionář.

"Pan Platini o tom však nebyl přesvědčen. Až po letošní zářijové návštěvě v Polsku a na Ukrajině prohlásil, že tu nevidí žádné velké problémy, jen malé, které se dají vyřešit," uvedl Surkis. Ukrajina se sousedním Polskem uspořádá vůbec největší sportovní událost na území bývalého východního bloku od moskevských olympijských her v roce 1980.

V květnu prý UEFA zvažovala, že by se některé zápasy přesunuly do Polska a na Ukrajině by se hrálo jen dvou stadiony. "Musíme zkrátka trpělivost a moudrost UEFA ocenit. Na Ukrajině jejich přístup pomohl, protože jsme museli vedle stadionů vytvořit i infrastrukturu - letiště, dálnice i nové silnice. Museli jsme zmodernizovat celou zemi," řekl. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.