ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Plzeňští slaví a pomrkávají po pohárovém jaru

Velikost textu:

Minsk - Velké nadšení tryskalo z týmu fotbalistů Plzně po první výhře v Lize mistrů nad Borisovem, která pootevřela českému mistrovi dveře do jarních kol Evropské ligy. Trenér Pavel Vrba měl radost především z toho, že jeho mužstvo opět předvedlo kvalitní výkon. Litoval jen zbytečně nervózního závěru, který nemusel přijít, pokud by Viktoria proměnila další velké šance.

Plzeňský trenér Pavel Vrba udílí pokyny v duelu s Borisovem
Plzeňský trenér Pavel Vrba udílí pokyny v duelu s Borisovem

Vrba tým především chválil. "Zápas jsme zvládli velmi dobře. Už úvod naznačil, že si můžeme připravit nadějné situace. Nějaký čas je držel brankář, ale pak přišel gól a naše uklidnění," vrátil se k prvnímu poločasu. Po pauze však Plzeň především bránila. "Škoda jen, že jsme nepřidali další gól, akce Petržely a Koláře si o to říkaly. Ale naštěstí jsme to zvládli a výhry si ohromně vážíme. Pokračování v pohárech by pro nás bylo velkou odměnou za vydařený podzim," uvedl trenér.

Navrátilec do branky Marek Čech věděl, že bude chytat, už v úterý. "Měl jsem proto dost času se nachystat a teď mám radost, že jsem byl u této důležité výhry na trávníku. Nejsložitější z pohledu brankáře byly některé tečované střely a závary, přehledu nepomohla ani mlha, která se na stadion snášela," prohlásil.

Trenér Pavel Vrba:

"Hráči získávají zkušenosti každým zápasem, někteří je navíc přenášejí mezi reprezentací a klubem a oběma stranám to jde k duhu."

Postup do EL by byla dobrá zpráva hlavně pro fanoušky

Oslavovaným hrdinou byl znovu slovenský útočník Marek Bakoš, který se v letošní soutěži trefil poosmé, z toho podruhé v základní skupině. "Nechali jsme na hřišti všechno, ale tři nečekané body nám patří a máme už jarní poháry blízko, což bude dobrá zpráva i pro naše fanoušky, protože by se mohlo hrát už v Plzni," připomněl, že podzimní pohárové duely Západočeši nemohli hrát na svém stadionu.

Také on si dokázal představit klidnější zápas. "Akce před gólem je už vlastně sehraná, hodně dlouho s Milanem Petrželou hrajeme a už vím, kam se mám postavit. Škoda, že to nevyšlo i po pauze," komentoval obdobnou akci, při které se ale Petržela rozhodl střílet. Petržela připustil, že měl asi přihrávat. "Ale měl jsem informace od našeho brankáře, že ten jejich chodí hodně na centr a odkrývá prostor u tyčky. Proto jsem se snažil najít volné místo, a kdybych to zvednul více pod břevno, mohlo to vyjít," litoval zmařené příležitosti, která nakonec ale Plzeňské mrzet nemusela.

přehrát video
Ohlasy trenéra a hráčů po utkání

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.