ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Vedení Grozného prý nechalo zmlátit soupeřova fotbalistu

Velikost textu:

Moskva - Kapitán rezervního týmu FC Krasnodar Spartak Gognijev se během pátečního utkání v Grozném stal v útrobách stadionu terčem tvrdého útoku. Podle prohlášení hráčské asociace třicetiletého fotbalistu ve chvíli, kdy po vyloučení odcházel ze hřiště, napadla skupinka mužů v policejních uniformách a začali ho bít obušky.

Fanoušci Těreku
Fanoušci Těreku

"K násilnému napadení došlo přímo před zraky dvou viceprezidentů Těreku, z nichž jeden je čečenským ministrem sportu. Gognijev utrpěl otřes mozku a má zlomená žebra a nos," citovala agentura Reuters prohlášení hráčské asociace, která po svazu požaduje pro Těrek tvrdý trest.

Vedení čečenského klubu, za který hraje český obránce Martin Jiránek, roli v incidentu odmítá. Naopak tvrdí, že Gognijev po vyloučení provokoval fanoušky. Proti tomu se útočník ohradil. "Ano, strčil jsem do rozhodčího a dostal červenou kartu. Přehnal jsem to, ale fanouškům ani funkcionářům Těreku jsem neřekl jediné špatné slovo," prohlásil Gognijev.

Ruské kluby nečelí obvinění z podivných praktik poprvé. Letos v březnu podal k UEFA a FIFA stížnost na Kubaň - městského rivala FC Krasnodar - útočník Nikola Nikezič, kterého se prý vedení snažilo přimět k ukončení smlouvy mučením a výhružkami. Svaz Kubaň potrestal pokutou 70 tisíc dolarů a dvěma funkcionářům zastavil do konce roku činnost. Klub poté Nikezičovi vyplatil odškodné téměř 300 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.