ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hapal končí u fotbalistů Žiliny, osudnou se mu stala prohra v Reykjavíku

Velikost textu:

Žilina - Český kouč Pavel Hapal už není trenérem fotbalistů Žiliny. U slovenského týmu skončil po čtvrteční prohře 0:3 v Reykjavíku v prvním utkání 2. předkola Evropské ligy. Mužstvo převzal šéftréner mládeže Ľuboš Nosický. Brzy dvaačtyřicetiletý Hapal trénoval Žilinu dva roky. Loni získal bývalý český reprezentant s týmem ligový titul a následně přes pražskou Spartu vybojoval historický postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Pavel Hapal
Pavel Hapal
Otevřít galerii
 • Pavel Hapal autor: ČT24, zdroj: mskzilina.sk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trenér Pavel Hapal zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Uplynulá sezona už ale Žilině tolik nevyšla. V lize skončila až třetí za Slovanem Bratislava a Senicou. Trofej nezískala ani ve Slovenském poháru, v jehož finále podlehla na penalty Slovanu, který vede Karel Jarolím.

"Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. K tomuto rozhodnutí jsme dospěli po návratu z Reykjavíku. Nešlo však jen o zápas na Islandu, ale i neúspěšné jaro, kdy se mužstvu herně nedařilo a nenaplnili jsme ani jeden z našich cílů," uvedl sportovní manažer Žiliny Karol Belaník na klubovém webu. "Ľuboš Nosický zná situaci v klubu, byl i členem realizačního týmu. Další věci budeme řešit během července, všechno je teď hektické," dodal Belaník.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.