Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Šéf FIFA Blatter byl očištěn z podezření, že přehlížel korupci

Velikost textu:
aktualizováno 29. 5. 2011 23:36

Curych - Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA vyšetřující korupci očistila prezidenta Seppa Blattera. Kvůli podezření z uplácení naopak dočasně suspendovala jeho bývalého protikandidáta v nadcházejících volbách Mohameda bin Hammáma a viceprezidenta Jacka Warnera. Bin Hammám je podezřelý, že se v polovině května sešel s lídry konfederace pro Severní a Střední Ameriku CONCACAF v čele s Warnerem a snažil se je před volbou ovlivnit.

Sepp Blatter
Sepp Blatter
Otevřít galerii
 • Sepp Blatter autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • President Asijské fotbalové federace Muhammad bin Hammám autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvaašedesátiletý Katařan, jenž stojí v čele asijského fotbalu, to popřel a zároveň obvinil Blattera, že o schůzce věděl, ale nic nepodnikl a možné uplácení nenahlásil.

"I kdybychom předpokládali, že mu (Blatterovi) o tom někdo řekl, nebylo jeho povinností cokoli hlásit. V tu chvíli nikdo pravidla neporušil," uvedl předseda etické komise Petrus Damaseb.

Kandidaturu na post prezidenta FIFA Bin Hammám stáhl jen pár hodin před dnešním zasedáním etické komise. Před volbou, která proběhne podle plánu ve středu, tak zůstal jediný kandidát - současný předseda Blatter, který je v čele FIFA od roku 1998.

přehrát video
Rozhovor se Štěpánem Filípkem
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.