ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Lukáš Zelenka odchází ze Slovácka do Honvédu

Velikost textu:

Budapešť - Fotbalový záložník Lukáš Zelenka odchází ze Slovácka, v němž od loňského léta pouze trénoval. Působení v jihomoravském klubu nyní ukončil a domluvil se na dvouapůlročním kontraktu v Honvédu Budapešť. Sparťanský odchovanec opouští českou ligu se 130 starty, v nichž zaznamenal dvacet gólů. Jednatřicetiletý Zelenka se stal ve Slovácku loni v létě nechtěným hráčem, přestože se v závěru jara velkou měrou podílel na záchraně mužstva v nejvyšší soutěži. Krátce poté mu klubové vedení oznámilo, že s ním do budoucna nepočítá, a vyřadilo ho z týmu.

Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka
Otevřít galerii
 • Lukáš Zelenka zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • 1.FC Slovácko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Někdejší záložník Sparty Praha a české reprezentace od té doby plnil individuální tréninkový plán. Přesto si vysloužil kritiku trenéra Miroslava Soukupa, jenž mu v médiích nepřímo vyčetl, že se nechce vzdát lukrativní smlouvy.

Nyní však Zelenka definitivně působení v Uherském Hradišti ukončil a zamířil za dalším zahraničním angažmá. V minulosti už působil v belgické lize v Anderlechtu a Westerloo, do kterého se vrátil z tureckého Manisasporu.

Dvanáctinásobný maďarský mistr je před jarní částí ligy na osmém místě se sedmibodovou ztrátou na pohárové pozice. V Maďarsku stejně jako v řadě dalších východoevropských zemí nebyl ukončen zimní přestupní termín, proto mohl Zelenka ještě přestoupit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.