ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Majitel Slavie neznámý. "Vzít všechno přes srdce nejde," říká Platil

Velikost textu:

Praha – Kdo vlastní fotbalovou Slavii? Otázka, která stále visí ve vzduchu. Jasno není ani po vystoupení klubového šéfa Miroslava Platila v novém pořadu ČT4 Kamelot. Platil ohledně dotazů směřujících na majitele pražského klubu vesměs kličkoval a do smíchu z toho nebylo ani trenérovi Michalu Petroušovi. "Jsme obchodní společností, musíme ctít určitá pravidla. Ono se to nedá všechno vzít jen přes to srdce," řekl mimo jiné Platil.

Zklamaní hráči Slavie
Zklamaní hráči Slavie
Otevřít galerii
 • Zklamaní hráči Slavie autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2117/211638.jpg?1290345175
 • Miroslav Platil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2110/210956.jpg?1290077440

"Já jsem žádnou z těch osob nikdy neviděl, nepřišel s ní do styku, nebyl signál, že by se mě pokusila kontaktovat," odpověděl někdejší bezpečnostní manažer ČMFS na otázku, zda je majitelem klubu někdo z trojice Stanislav Gross, Tomáš Petr či Petr Sisák.

"V rejstříku máme jasně seznam vlastníků. Jsou to všechno společnosti, které ovládají Slavii. Vycházím z toho, že reprezentuji vlastníky. To má podle stanov rozhodující slovo. Pro mě jsou pánové v představenstvu, kteří se aktivně podílejí na řízení klubu a interesují se v řešení ekonomických otázek, reprezentanty vlastníků," vysvětlil Platil.

přehrát video
Kamelot

To, kdo vlastní Slavii, zajímá i jejího kouče Michala Petrouše, který přebral žezlo po Karlu Jarolímovi. "Chtěli bychom to vědět. A kdyby to věděli i hráči, tak jim to přidá na klidu. Mělo by se to zprůhlednit a určitě by to přilákalo i další fanoušky, aby věděli, kdo tu firmu vede," řekl doslova.

Podle Platila by měli mít fanoušci klubu ještě trpělivost. "Není to tak jednoduché, je tam spousta práce, která povede k řešení těchto věcí," uvedl s tím, že je snaha změnit image klubu a také probíhají jednání o vstupu strategického partnera, který by do klubu přinesl peníze. Jako jeden z důvodů, proč se k vlastnictví nikdo zpříma nehlásí, vidí Platil i obavy o bezpečnost.

Generální ředitel Slavie připomněl setkání s fanoušky, jehož se účastnil i předseda představenstva Tomáš Rosen. Ten pasivitu ohledně odtajnění vlastníka vysvětloval tím, že si chrání své soukromí. "Nerad bych zažil, abych měl své sídlo posprejované a bál se někde vystoupit, když prohrajeme se Spartou," řekl podle Platila Rosen.

"Ono to má dopad, který poznávám na vlastní kůži. Když vedete jednání ohledně dalších sponzorů a partnerů, je to velmi lechtivá otázka," podotkl Platil s tím, že existují představitelé skupin, které by se nějakým způsobem mohly ve Slavii etablovat, ale říkají: "My bychom do toho i šli, ale nechceme mít fotku společnosti v novinách."

Michal Petrouš
Michal Petrouš
Více fotek
 • Michal Petrouš autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1987/198601.jpg
 • Fanoušci Slavie se radují z gólu autor: Šefr Igor, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1855/185434.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.