ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Zdeněk Ščasný povede fotbalisty Debrecínu

Velikost textu:

Debrecín (Maďarsko) - Fotbalisty Debrecínu povede v honbě za obhajobou titulu český trenér Zdeněk Ščasný. Aktuálně pátý tým maďarské ligy, který ztrácí na vedoucí Videoton osm bodů, o tom dnes informoval na svém webu s tím, že asistenta mu bude dělat Maďar Tibor Meslényi. Třiapadesátiletý Ščasný se má pokusit oživit Debrecín, který je aktuálně daleko za svým cílem získat šestý titul během posledních sedmi let. Na druhé místo sice ztrácí jen bod, ale vedoucí Videoton soupeřům na podzim utekl.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný
Otevřít galerii
 • Zdeněk Ščasný autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/134/13347.jpg?1205840885
 • FC Liverpool - VSC Debrecín zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Věříme, že jsme udělali správné rozhodnutí a že pan Ščasný naváže na úspěšnou práci svých předchůdců Lázára Szentese, Attily Supky, Miroslava Beránka a Andráse Herczega," připomněl prezident klubu Gábor Szima, že v sezoně 2006/07 přivedl Debrecín k titulu jiný český trenér Beránek. "Cíl se pro nás nemění. Stále chceme titul. I když víme, že už to nemáme ve svých rukou. Pokud ale budeme mít dobré jaro, není to nemožné," dodal Szima.

Ščasný v Debrecínu nahradí Andráse Herczega, který byl u týmu od roku 2007, vyhrál s ním dva tituly a přivedl ho poprvé v historii do základní skupiny Ligy mistrů. V této sezoně se však jeho svěřencům příliš nedaří, a to zejména na hřištích soupeřů. Zatímco doma ztratili jen dva body, venku za celý podzim v lize ani jednou nevyhráli a získali jen tři body. Tým se také nedostal do Ligy mistrů přes švýcarskou Basilej a ve skupině Evropské ligy obsadil v konkurenci Sampdorie Janov, Metalistu Charkov a PSV Eindhoven poslední místo. Vypadl již také z Maďarského poháru.

Ščasný získal angažmá po roce a půl. Naposledy vedl Viktorii Žižkov. Předtím v první lize působil také na lavičce Mladé Boleslavi, Mostu či Sparty, na kontě má i zahraniční angažmá v OFI Kréta či slavném Panathinaikosu Atény.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.