ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Baníku disciplinární trest za střety fanoušků s policisty nehrozí

Velikost textu:

Praha - Baníku Ostrava nehrozí žádný disciplinární postih za výtržnosti fanoušků při sobotním utkání fotbalové ligy s Plzní. Střety příznivců s policisty se odehrály mimo stadion a disciplinární komise oznámila, že proto není možné zahájit s klubem řízení. Zápas byl v prvním poločase na dvacet minut přerušen, hráči museli utéct před slzným plynem, který policisté použili proti fanouškům u stadionu. Následně bylo zadrženo dvanáct výtržníků, deset z řad ostravských příznivců a dva plzeňští. Komise události zaznamenala, ale trestat nikoho nebude.

Střet policistů s fotbalovými fanoušky
Střet policistů s fotbalovými fanoušky
Otevřít galerii
 • Střet policistů s fotbalovými fanoušky autor: Ožana Jaroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2082/208143.jpg?1289116702
 • FC Baník Ostrava autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1911/191030.jpg?1283336478

"Za běžných okolností by to vedlo automaticky k disciplinárnímu řízení. Zároveň však bylo zjištěno, že zápas byl narušen událostmi, které probíhaly mimo stadion, tedy mimo kompetenci pořadatelské služby. Jde tedy o unikátní případ, který nelze v rámci disciplinárního řádu nijak řešit," uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Pokutu 15 000 korun musí zaplatit mladoboleslavský klub, který v rozporu s rozpisem první ligy během utkání opakovaně na stadionu pouštěl hudbu. "Rozpis povoluje jen krátkou, maximálně patnáctivteřinovou produkci neobsahující komerční sdělení, a to jen po vstřelení branky," uvedl Kolář.

Příbram přijde na 10 000 korun nedostatečná pořadatelská služba v zápase se Slavií, jejíž fandové masivně používali pyrotechniku v ochozech stadionu. "Za kontrolu u vchodů odpovídá pořadatelský klub," řekl Kolář. Slávistům také hrozí trest. Komise s nimi zahájila řízení, protože při jejich posledním domácím duelu s Jabloncem asistenta rozhodčího zasáhl kelímek hozený z tribuny.

Disciplinárka také zastavila činnost hráčům. Jablonecký Jan Vošahlík, příbramský Josef Divíšek a Miroslav Holeňák z Liberce si o víkendu nezahrají v 16. kole první ligy kvůli nasbíraným čtyřem žlutým kartám, za vyloučení ve středečním utkání Ondrášovka Cupu čeká nucená pauza i českobudějovického obránce Dmitrije Lenceviče.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.