ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Sparta si vyčítá, že sama vysadila Mladou Boleslav do sedla

Velikost textu:

Praha - V prohospodařeném prvním poločase spatřovali sparťanští fotbalisté hlavní důvod bodové ztráty za remízu 1:1 v sobotním domácím utkání 10. prvoligového kola s Mladou Boleslaví. Podle stopera Ericha Brabce letenský tým posadil soupeře do sedla sám vlastními chybami v rozehrávce a špatným pokrytím brejkových hráčů. Brabec po duelu se Středočechy v sobotu večer sotva popadal dech. "Vzadu jsme si pořádně zaběhali, to je fakt. Nechali jsme hrát Mladou Boleslav přesně to, co jí svědčí, rychlé kombinace, kolmé míče. A pak se ti její rychlí hráči dokážou prosadit a my jen běhali," popsal letenský obránce, v čem jeho tým nejvíce chyboval.

AC Sparta Praha
AC Sparta Praha
Otevřít galerii
 • AC Sparta Praha autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Může Sparta uspět v evropských pohárech? autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Každopádně soupeř přijel s podstatně aktivnější taktikou než jiné prvoligové kluby a otevřená hra Spartě příliš nesvědčila. "Normálně se nám proti otevřeným celkům hraje lépe, ale dnes to bylo trochu jinak. Dělali jsme moc chyb v rozehrávce, sami jsme si zápas zkomplikovali. Nebylo to dáno stylem Mladé Boleslavi, i když určitě hrála velmi dobře," uvedl Brabec sebekriticky.

Přesto věřil, že prohospodařený poločas se ještě dá napravit a stejně jako v pondělí v Edenu výsledek otočit. "Postupně jsme posilovali ofenzivu a vyrovnání bylo na spadnutí. Dokonce jsem věřil, že dáme i druhý gól, protože po příchodu Lea (Kweukeho) jsme hráli hodně agresivně a dokázali se na hrotu více prosadit," řekl Brabec.

Kweuke dokázal své přednosti a hostující obránci jej těžko zastavovali, často postupoval jako tank přes tři hráče. "To je přesně jeho styl, umí rány ustát, ale i rozdat. Dobře to znám z tréninku, on nedělá rozdíly," řekl Brabec.

Atmosféru v letenské kabině před blížícím se pohárovým duelem v Moskvě však prý ani sobotní ztráta neovlivnila. "To nelze házet do jednoho pytle, jsou to dvě naprosto rozdílné soutěže. Máme dost času se dát do čtvrtka dohromady, abychom navázali na domácí výhru s Palermem. Žádné hlavy dolů, čeká nás úplně jiný zápas," prohlásil optimisticky Brabec.

Tabulka 10. kola - 25.9.
Tabulka 10. kola - 25.9.
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.