ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Planá hrozba. Fotbalisté v Itálii stávkovat nebudou

Velikost textu:

Řím - Víkendové zápasy italské fotbalové ligy se nakonec hrát budou. Hráčská asociace AIC po dnešním jednání se zástupci klubů stávku, kterou naplánovala právě na páté kolo, odložila. Hráči se s kluby dohadují o podobě kolektivní smlouvy. Fanoušci se tak dočkají například dosavadního největšího šlágru sezony mezi mistrovským Interem Milán a vicemistrem AS Řím. Pokud podle šéfa AIC Sergio Campany nedojde k dohodě s týmy do 30. listopadu, stávku už nic neodvrátí.

Zlatan Ibrahimovič s Ronaldinhem
Zlatan Ibrahimovič s Ronaldinhem
Otevřít galerii
 • Zlatan Ibrahimovič s Ronaldinhem zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost hráčů Interu Milán zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1590/158939.jpg?1271798275

AIC ohlásila stávku především kvůli návrhu klubů, který omezuje práva hráčů v posledním roce jejich kontraktu odmítnout přestup. Kluby totiž požadovaly, aby mohly vyplatit ze smlouvy hráče, který nebude souhlasit s odchodem do jiného týmu na srovnatelné úrovni, jenž mu navíc nabídne stejné podmínky. 

K tahanicím o hráčská práva došlo poté, co v létě odmítli přestupy známí hráči Fabio Grosso z Juventusu do AC Milán a Julio Baptista z AS Řím do Schalke, ačkoli by měli v novém působišti stejný plat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.