Sokolský zpravodaj

Jablonec díky trefě Chramosty zdolal Bohemians, Boleslav si poradila s Hradcem

Po úvodní porážce s Příbramí si fotbalisté Jablonce připsali v Tipsport lize první výhru. V souboji prvoligových zástupců zdolali Bohemians 1905 díky brance Jana Chramosty. Stejným výsledkem si poradila Mladá Boleslav s druholigovým Hradcem Králové.

Jablonecký Jan Chramosta (vlevo) v souboji s Danielem Krchem z Bohemians 1905
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

O výhře Jablonce rozhodl v Xaverově v páté minutě útočník Jan Chramosta. Severočeši tak napravili porážku 1:3 s Příbramí z úvodního duelu, naopak "Klokani" nenavázali na výhru 2:1 nad pražskou Duklou.

Mladá Boleslav vyhrála díky brance dvacetiletého záložníka Michaela Höniga po necelé půlhodině hry. Po remíze 1:1 se sparťanským "béčkem" poprvé v Tipsport lize naplno bodovala.

Výsledky zimní Tipsport ligy:

Skupina A (Praha - Horní Počernice):

Jablonec - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 5. Chramosta.

Jablonec: I. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Plechatý, Krob - Pleštil, Kubista, Považanec, Jovovič - Velich, Chramosta. II. poločas: Hrubý - Macháček, Štěpánek, Plechatý, Peřina - Petrovič, Breda, Považanec, Hämäläinen, Matoušek - Doležal. Trenér: Rada.

Bohemians: I. poločas: Valeš - Záviška, Krch, Bederka, Schumacher - Vaníček, Novák, Jindřišek, Hronek - Vaníček, Ugwu, Puškáč. II. poločas: Le Giang - Schumacher, Köstl, Šmíd, Podaný - Nečas, Vacek, Rada, Vodhaněl - Puškáč, Keita. Trenér: Klusáček.