ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Jablonecký Rada vyhlíží Acostu, popudily ho spekulace o odchodu Zeleného

Velikost textu:

Jablonec vstoupil do přípravy na novou sezonu. Na tréninku nechyběl ani levý obránce Jaroslav Zelený, který měl být podle médií už v podstatě na cestě do Slavie. Trenéra jabloneckých Petra Radu tato informace rozladila a vzkazuje, že Zelený aspoň prozatím nikam neodchází. Naopak na úvodních kondičních testech chyběla největší letní posila Davis Ikaunieks, který se k týmu přidá až ve středu. A brzy by do Jablonce mohl zamířit další nový hráč – Rafael Acosta.

Petr Rada na prvním jabloneckém tréninku před novou sezonou
Petr Rada na prvním jabloneckém tréninku před novou sezonou

Do přípravy se už zapojily dvě nové tváře – obránce Tomáš Břečka a záložník Miloš Kratochvíl. Kvůli delšímu volnu po reprezentačních povinnostech se později připojí i středopolař Michal Trávník. Záložník Jakub Janetzký bude do konce roku hostovat v celku ligového nováčka Opavy a obránce Martin Kouřil by měl přestoupit do druholigového Varnsdorfu.

Co se týká Zeleného, Rada má jasno, že by levého beka chtěl v mužstvu udržet. "Jarda je na tréninku, to je důležité. Jestli jsem si přečetl na Nově zprávu večera, že Zelený podepsal, že byl na testech, a ona to není pravda, tak by se někdo měl chytit za nos. A říct, jestli má smysl dělat takovéhle můry, protože to může rozhodit hráče, ale je to i nekorektní k tomu klubu. To jsou věci, které jen škodí fotbalu," řekl novinářům Rada.

Některá média před pár dny uvedla, že se Zelený se Slavií dohodl na čtyřleté smlouvě. Server iSport.cz se zároveň odvolal na Twitter předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka, který podle webu svým příspěvkem naznačil Zeleného příchod.

"Já se v tom Twitteru moc nevyznám, ale pan Tvrdík má na tohle čich, umí si s tím pohrávat krásně. Nikdy jsem ho neviděl osobně, ale kdybych ho potkal, musel bych mu podat ruku. Takhle si zahrávat s médii a fanoušky, to klobouk dolů," doplnil kouč třetího týmu uplynulé ligové sezony.

přehrát video
Jablonec vstoupil do přípravy na novou sezonu

Zelený normálně začal přípravu s Jabloncem. "Pokud bude nějaká nabídka, kterou bude klub akceptovat, nejsem ten, kdo by chtěl hráči bránit, pokud může jít za lepším. Ale má nějakou hodnotu, musí zareagovat klub. Chtěl bych, aby zůstal, protože jeho výkonnost byla dobrá. Zatím se to nepohnulo. Myslím, že situace by se měla vyřešit co nejdříve. Takhle jsme domluveni s majitelem klubu (Miroslavem Peltou), že do konce týdne, když přijde nějaká nabídka, bude se o ní debatovat. Pokud by to bylo později, myslím, že už to bude bezpředmětné," uvedl Rada.

"Já s hráčem mluvil, ale myslím, že dnes to není jen o hráčích, dnes se na to nabaluje spousta lidí. Samozřejmě mě tyhle spekulace znervózňují, ale pro mě je důležité, že přijdu do kabiny a hráč je tady," dodal bývalý reprezentační kouč.

Acosta a stoper

Jablonec v letní pauze získal tři posily, čtvrtá v podobě Uruguayce Rafaela Acosty je blízko a trenér Petr Rada by ještě rád přivítal jednoho pravého stopera, neboť v kádru má momentálně pro střed obrany jen dva levonohé hráče. V hledáčku je sparťan David Hovorka. Kouč třetího celku minulé ligové sezony zároveň věří, že klub pro podzimní start ve skupině Evropské ligy dokáže udržet opory.

Jablonečtí až na brankářský post posílili všechny pozice. Po odchodu Luďka Pernici do Plzně nejprve získali ze Slovácka stopera Tomáše Břečku, následně angažovali záložníka Miloše Kratochvíla z Plzně a naposledy lotyšského útočníka Davise Ikauniekse z Jihlavy, který se teprve připojí.

"Odešel nám Pernica, takže ten post nás nejvíce tížil. Břečka je mladý hráč, jeho výkonnost byla dobrá ve Slovácku. Kratochvíl je střední hráč, toho jsme dělali i z toho důvodu, že to byla nějaká vazba na Pernicu z Plzně. Hrál teď v Brně, je to mladší hráč do budoucnosti," řekl Rada novinářům.

"Ikauniekse udělalo vedení na poslední chvíli. Byly tam určité tahanice, co se týče financí. Je to hráč, který střílí góly, potřebovali jsme rozšířit kádr," doplnil bývalý reprezentační kouč. Vzhledem k odchodu Jaroslava Diviše do Mladé Boleslavi potřeboval klub doplnit kraj zálohy a přijít by měl sedmadvacetiletý Acosta, který naposledy působil v Brně a předtím v Bohemians 1905. Přestup ale ještě není dotažený, hráč si v zahraničí vyřizuje potřebné dokumenty.

"Je velká výhoda, že už českou ligu hrál, hlavně co se týče řeči. Myslím si, že umí česky, stejně jako Ikaunieks. To je vždy důležité, aby ti hráči uměli řeč. Nebo se aspoň snažili. Je vždy lepší, když se s ostatními hráči domluví," podotkl Rada.

Jablonec má v kádru nyní jen dva levé stopery, takže ještě hledá pravonohého středního obránce. Zajímá se například o sparťana Hovorku. "Je to jeden z těch, který je ve hře. Je jich tam ale víc. Uvidíme, jak to dopadne mezi kluby. Druhou neméně důležitou věc hraje ekonomika. Abychom kupovali hráče za nějaké velké peníze, to ne," řekl Rada.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.