ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
OHLASY 5. KOLA PRVNÍ LIGY

Polák: Proti Spartě jsme nechtěli oslňovat. Vyhovovalo nám, že jsme nemuseli tvořit

Velikost textu:

Brno – Z minima vytěžili maximum. Fotbalisté Zbrojovky se na vítězství proti Spartě ani nemuseli příliš nadřít směrem dopředu, přesto si vytvořili daleko více tutovek než soupeř a dvě z nich proměnili. Záložník Jan Polák přitom měl pro situaci Sparty pochopení, podle něj si klub prochází něčím podobným, jako sám hráč při svém angažmá ve Wolfsburgu.

Radující se Jan Polák
Radující se Jan Polák

Favorizovaní Pražané v duelu s posledním týmem ligy působili po celé utkání hodně bezradným dojmem. Na bojovně naladěného a takticky dobře připraveného protivníka nedokázali kromě bezhlavého a nepřesného nakopávání míčů před branku nic kloudného vymyslet.

"Vyhovovalo nám, že jsme hráli defenzívně a nemuseli tvořit. Nechtěli jsme dnes fotbalově oslňovat. V našem výkonu bylo podle plánu nasazení, bojovnost, vůle porvat se se Spartou o body. Což se nám povedlo," řekl Polák, po jehož hlavičce ve 22. minutě získalo Brno jednobrankový náskok.

"Nechci se pochvalovat. Ale byl to super začátek. Musím říci, že jsme se v týdnu na tyto momenty připravovali. Chtěli jsme minimum standardních situací, které se nám nabídnou, využít. Pilík trestňák přesně kopl, já jsem to hlavou lízl. Nevím, jestli to ještě někdo ze Sparťanů tečoval," popsal Polák vedoucí branku Brna.

Inkasovaný gól Spartu zcela vyvedl z herního konceptu. "Po získání náskoku jsme se zatáhli. Sparta musela více tvořit, což jí dnes moc nešlo. Ve druhém poločase jsme se dostali k odraženému míči opět po standardní situaci a přidali druhý gól. Po něm už byla Sparta bezmocná," všiml si Polák.

Brno nastoupilo poprvé bez odvolaného trenéra Svatopluka Habance, který odnesl mizerný vstup týmu do nové sezony. "Mrzí mě, že pro nás liga začala výhrou až dnes a něco podobného nepřišlo v úvodu sezony. V přípravných zápasech jsme přitom hráli dobře. Potom na nás padla deka," uvedl Polák.

"Nesmíme si myslet, že když jsme porazili Spartu, tak už půjde všechno samo. Potřebujeme si stále připomínat, jak jsme dnes bojovali, pomáhali si. V tom by to mělo všechno začínat. Je možné, že budeme muset přejít na variantu soubojů a dobrého bránění. A budeme sbírat body. Což je důležitější, než předvedená hra. Fanoušky zajímá více bojovnost a bodové zisky, než předvedená hra po prohře 0:3," naznačil Polák možnou cestu Brna z krize.

Současné výsledkové trápení Sparty nechtěl příliš komentovat. "Něco podobného jsem zažil ve Wolfsburgu, kdy bylo strašně moc hráčů v týmů. Trenér Magath si neustále vodil další hráče. Ostatní byli na odpis. Navzdory změnám se nám výsledkově nedařilo. Totéž jsem zažil v Norimberku, kde si kádr sedl až po devíti měsících. Ve Spartě ale vědí, co dělají," dodal Polák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.