ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Catenaccio v Hradci? O vstupu do fotbalového klubu jednají Italové

Velikost textu:
aktualizováno 12. 10. 2016 12:59

Hradec Králové - Pětinu akcií prvoligového fotbalového klubu FC Hradec Králové by měla koupit skupina italských investorů. O obchodu s nimi jedná představenstvo dosud ryze městské společnosti, které za menšinový podíl údajně požaduje kolem 3 a půl milionu korun. Finální rozhodnutí podle vedení Votroků ale ještě nebylo učiněno.

Slavící fotbalisté Hradce Králové
Slavící fotbalisté Hradce Králové

Italský fotbalový styl catenaccio už bude možná brzy k vidění na trávníku v Hradci Králové. O nákup dvaceti procent akcií klubu stojí skupina investorů kolem Alessandra Barilliho, do loňska šéfa druholigového celku Reggiana z města Regio nell Emilia. 

"Nabídka italské strany na vstup do FC Hradec Králové nejprve dvaceti procenty a po roce se rozhodne co dál, se mi jeví jako velmi seriózní," sdělil své postoje královéhradecký náměstek primátora Jindřich Vedlich.

přehrát video
Italové kupují fotbalový klub Hradec Králové

Italové o klubu dostali veškeré informace. Výjimkou nebyly ani ty nejdůvěrnější, finanční. "Čekáme, že Italové řeknou, že mají významného sponzora, který je schopen podpořit klub," prohlásil předseda představenstva klubu Jan Michálek o případném obchodu.

Pokud vše dopadne, už od příští sezony by měl v managmentu sedět zástupce italského investora. "Na jaře by tady byl pozorovatel a od příští sezony by se Italové zapojili do klubu jako částeční spoluvlastníci," dodal Michálek.

Koncem října odjedou hradečtí vyslanci včetně primátora na fotbal do Itálie, kde budou pokračovat v přípravě prodeje klubu. Město se obává, aby Italové jen nerozprodali mladé talenty a zase neodešli. Alessandro Barilli zatím s novináři nemluví. "Není pro to vhodný moment," vysvětlil.

"Vlastnit stoprocentně fotbalový klub hrající v nejvyšší soutěži, to úplně role města není," přivítal zájem Italů Vedlich. Hradecká radnice začne v příštím roce stavět nový fotbalový stadion pro 10 tisíc diváků za 400 milionů korun. Ten ale zůstane jejím majetkem.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.