ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Slavia hledala až našla. Trenérem bude Šilhavý

Velikost textu:

Praha – Novým trenérem fotbalistů Slavie se překvapivě stal Jaroslav Šilhavý. Čtyřiapadesátiletý kouč míří do pátého celku loňské sezony z Dukly, kam přišel v květnu. Bývalý hráč sešívaných podepsal smlouvu do léta 2018, klub to oznámil na svém webu. Klub v Edenu tak po týdnu hledání našel nástupce odvolaného Dušana Uhrina.

Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý

"Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

V Dukle měl Šilhavý smlouvu do roku 2019, klub z Julisky se ale dohodl na trenérově odchodu do Edenu. "Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi," uvedl nový trenér.

Vedení Slavie odvolalo Uhrina po porážce s Plzní 1:3. Nabídku odmítl Luboš Kozel. Jednání proběhla i se Zdeňkem Zemanem.

Šilhavý se narodil 3. listopadu 1961. Bývalý obránce dohromady odehrál 465 ligových zápasů, ve kterých vstřelil 26 gólů. Na svém kontě má i čtyři reprezentační starty. Ve Slavii působil v letech 1990 až 1993 a připsal si v sešívaném dresu celkem 185 startů.

Trenérskou kariéru započal na Žižkově, kde byl nejprve asistentem. V letech 2003 až 2009 působil Jaroslav Šilhavý u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady. Od roku 2007 už jako hlavní trenér vedl Kladno. Následně si vyzkoušel práci v Plzni, dva roky trénoval České Budějovice, v roce 2011 se stal trenérem Slovanu Liberec, kde dosáhl svého doposud největšího úspěchu.

Se severočeským klubem se stal v sezoně 2011/2012 překvapivě mistrem ligy a získal ocenění pro nejlepšího trenéra roku. Více než sezonu působil v Jablonci, se kterým dosáhl na třetí místo v lize a od léta 2016 se stal novým trenérem Dukly. Na Julisce však vydržel jen pět ligových kol.

přehrát video
Novým trenérem Slavie se stal dosavadní kouč Dukly Šilhavý
Zdroj: ČT sport, ČTK, slavia.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.