ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Rabušic končí v Itálii, přestoupil do mateřské Jihlavy

Velikost textu:

Jihlava - Útočník Michael Rabušic přestoupil z italského Hellasu Verona do mateřského klubu Vysočiny Jihlava, kde uzavřel dvouletý kontrakt. Do Jihlavy se šestadvacetiletý hráč vrací po sedmi a půl letech a bude připraven nastoupit již do nedělního utkání v Liberci.

Michael Rabušic
Michael Rabušic

Jihlavský klub o Rabušicovu příchodu jednal několik měsíců. "Jsme velice rádi, že můžeme doma přivítat jednoho z nejúspěšnějších odchovanců našeho klubu," uvedl sportovní manažer Vysočiny Milan Bokša.

Rabušic odešel z Jihlavy v lednu 2009. Jeho první zastávkou bylo Brno, odkud v létě 2011 zamířil do Liberce, kde se před čtyřmi lety radoval i z mistrovského titulu.

V lednu 2014 přestoupil do Verony, v italské sérii A však odehrál pouze čtyři zápasy. Od podzimu hostoval v Peruggii Calcio ve druhé lize. Od jara 2015 v rámci hostování oblékal dres FC Crotone. V loňském roce se vrátil na hostování do Liberce, odehrál zde 19 ligových utkání a vstřelil jeden gól. V české nejvyšší soutěži dosud absolvoval 149 startů a vstřelil 34 branek.

Rabušic si připsal i tři reprezentační starty, v roce 2013 hrál proti Arménii, Itálii a Maďarsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.