ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Ohlasy Synot ligy

Lavička: Tři absence v obraně proti Jablonci? Zásadní komplikace

Velikost textu:

Praha - Ani jednoznačné vítězství Sparty 3:0 nad Duklou v důsledku nepřineslo samé dobré zprávy. Naopak, v klíčovém duelu v Jablonci Spartě budou chybět důležití krajní beci Costa a Kadeřábek, kvůli kartám bude trenér Lavička postrádat i obránce Jakuba Brabce.

Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička

Obhájce titulu Spartu za týden čeká zápas s třetím Jabloncem, kvůli kartám ale bude postrádat obránce Jakuba Brabce s Costou a zranění možná nepustí do hry ani Pavla Kadeřábka. "Nad jedním visí otazník, dva nebudou určitě," řekl Lavička. "Je to pro nás zásadní komplikace, ale věřím, že se s tím vypořádáme," přidal letenský kouč.

O Kadeřábka přišla Sparta krátce poté, co v 17. minutě zařídil vedoucí branku Sparty. "Má problém s kolenem, chytřejší budeme po pondělním vyšetření," uvedl Lavička. "Je to hráč základní sestavy, reprezentant a na výhře měl zásadní podíl. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat," dodal.

Zatímco Brabce za kartu Lavička nekritizoval, ta Costova ho naštvala. "Byla velmi hloupá, přišla za stavu, kdy jsme měli zápas pod kontrolou," řekl kouč. Na pravém kraji obrany místo Kadeřábka zaskočil Lukáš Mareček, který by mohl dostat šanci i v Jablonci.

Místo Costy by na levé straně mohl hrát Jakub Podaný a Brabce na stoperu nejspíš nahradí zkušený Radoslav Kováč, který v závěru nastoupil i proti Dukle. "Kováčův vstup byl plánovaný, mělo to souvislost s tím, co se stalo a co nás čeká," prohlásil Lavička. "Pro Lukáše Marečka to nebyla lehká situace, zezačátku nehrál na kraji úplně jistě a občas šel do zbytečného rizika. Ale je to jedna z našich variant," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.