ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Příbram povede dosavadní šéftrenér mládeže Tobiáš

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2014 12:50

Příbram - Fotbalisty Příbrami bude trénovat dosavadní šéftrenér mládeže Pavel Tobiáš. Devětapadesátiletý kouč ve funkci nahradí Petra Čuhela, který u posledního týmu tabulky skončil v neděli po sérii pěti porážek. Tobiáš se na ligovou lavičku vrací po pěti letech, Příbram vedl už v letech 2004 až 2006.

Fotbalisté Příbrami
Fotbalisté Příbrami

Spolu s Čuhelem u týmu skončil i celý realizační tým. Tobiášovi bude pomáhat jeho syn Kamil a také bývalý příbramský kanonýr Daniel Huňa, kteří s ním již působili u mládeže. "Sice jako trenéři ještě nemají tolik zkušeností, ale jsou ambiciózní a vítězné typy. Jelikož budu nadále působit i u mládeže, potřebuji mladé kluky, kteří mi budou pomáhat," vysvětlil svou volbu Tobiáš.

Pavel Tobiáš: "Ligu jsem trénoval dlouho a vím, že když se to dobře rozplánuje, tak se to dá zvládnout. Mě ta práce u mládeže nesmírně baví, klub je ale v tísni, tak mu jdu pomoct a udělám, co bude v mých silách, aby ta pomoc byla platná."

Středočeský celek se ke změně trenéra rozhodl po sobotní porážce 1:4 s Jabloncem, která byla již pátou v řadě a po níž Příbram se dvěma body klesla na dno tabulky. "Stále jsme doufali, že se tým chytne, ale nestalo se. Proto jsme chtěli dát týmu impulz. Nebylo to pro mě snadné rozhodování, protože s Petrem Čuhelem mám mimořádný vztah. Ale jak to tak bývá, je jednodušší vyhodit jednoho trenéra než 15 hráčů," řekl prezident klubu Jaroslav Starka.

přehrát video
Příbram bude nově trénovat Tobiáš

Příbram nyní čeká série tří důležitých zápasů s týmy, kterým také příliš nevyšel vstup do sezony. V příštím kole jede do Jihlavy, následně do Českých Budějovic a před reprezentační pauzou se doma utká s Hradcem Králové. "Jsou to zápasy, ve kterých můžeme hodně získat. Dva z nich jsou venku, takže nemůžeme nasbírat minusové body, zatímco když uspějeme, bude to jen plus do tabulky pravdy. Takže je třeba se na to dívat pozitivně a to se budu snažit přenést i na tým," řekl Tobiáš.

Staronový trenér Tobiáš byl posledním koučem, který na lavičce Příbrami vydržel téměř dva roky. Poté začala v Příbrami velká fluktuace trenérů a za poslední tři roky jde již o šestou rošádu. "Rozhodně nejsem šťastný, že musím měnit trenéry tak často, kdybych to nemusel dělat, tak bych to nedělal," řekl Starka.

Tobiáš trenérskou kariéru v lize začal v roce 1993 v rodných Českých Budějovicích. V roce 1997 vedl Slavii, následně se třikrát vrátil do Budějovic, působil i v Brně a právě v Příbrami, se kterou skončil v sezoně 2004/05 na devátém místě tabulky. V lize působil naposledy v říjnu 2009, následně zamířil k mládeži Příbrami, kde pracoval dosud.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.