ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Dukla není zapomenuta, třikrát vyprodala jihlavské kino

Velikost textu:

Jihlava – Kdysi jihlavská Dukla dominovala československému hokeji. Dnes sice hraje až druhou nejvyšší soutěž a sláva někdejšího vojenského klubu značně vybledla, ale lidé na ni nezapomínají. Tři projekce dokumentu České televize Třináct životů Dukly v jihlavském kině proběhly vždy před vyprodaným sálem.

Třináct životů Dukly
Třináct životů Dukly

Unikátní dokument o nejúspěšnějším týmu českých hokejových dějin vznikal ve sportovní redakci České televize rok. Autoři se od "domácích" v Jihlavě po předpremiérách dočkali ovací ve stoje. "Jestli se to lidem líbilo, tak to pro mě moc znamená, protože to je můj splněný sen," řekl o Třinácti životech Dukly jejich autor David Lukšů.

Ostatně i tvůrci byli se svým dílem navýsost spokojeni. "Ten dokument byl ještě lepší, než jsem čekal," podotkl dramaturg dokumentu Robert Záruba.

Dukla Jihlava
Dukla Jihlava

Za jihlavskou Duklu hráli v dobách její největší slávy hokejisté jako Klapač, Suchý, Šmíd, Hrbatý nebo bratři Holíkovi. Ti na své období s armádním týmem rádi vzpomínají, i když se občas vybaví i problémy. "Začínali jsme ve skromných podmínkách – byl otevřený stadion a podobně," vzpomněl při jihlavské projekci filnu bývalý hráč a trenér Dukly Jihlava Stanislav Neveselý.

Hodinový dokument Třináct životů Dukly mohou brzy spatřit všichni diváci České televize. Čtyřka ho odvysílá 25. prosince.

přehrát video
Reportáž Blanky Poulové
Kontakt na autora reportáže: Blanka.Poulova@ceskatelevize.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.