ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Sisr zářil v Nizozemsku a dojel si pro životní primát

Velikost textu:

Největšího úspěchu v dosavadní kariéře dosáhl cyklista František Sisr v nedělním závodě Ronde van Drenthe. Jedno z nejvýznamnějších jednorázových měření sil v Nizozemsku vyhrál ve spurtu desetičlenné skupiny před Belgičany Driesem de Bondtem a Prebenem van Heckem.

František Sisr
František Sisr

Bývalý juniorský mistr světa na dráze oslavil první vítězství v barvách týmu CCC Sprandi Polkowice, jehož barvy hájí druhou sezonu. Pro polskou stáj to byl premiérový vavřín v tomto roce. "Jsem rychlý, takže jsem čekal na finiš. Když ostatní jezdci v úniku nastupovali, jenom jsem si je hlídal," líčil Sisr v cíli 192 kilometrů dlouhého zápolení.

"Ke konci jsem si hodně věřil, protože vím, v čem jsem silný. Taky jsem věděl, že peloton je o dost za námi, takže jsem mohl jet, jak jsem potřeboval," pokračoval čtyřiadvacetiletý cyklista.

Pro cenný triumf si dojel při teprve třetím letošním startu. O týden dříve nedokončil v Belgii závod Západními Flandry. "Bylo to důležité vítězství nejen pro mě, ale i pro tým. Máme první výhru v sezoně a věřím, že to je teprve začátek výborného roku," zakončil bývalý jezdec Dukly Praha a Klein Constantia, farmářského týmu elitního Quick-Stepu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.