ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Wiggins se chce nominovat na olympiádu do Tokia. Jako veslař

Velikost textu:

Cyklistickou kariéru už Bradley Wiggins ukončil, snu o další olympijské účasti se přesto nevzdal. Natolik vážně začal pětinásobný olympijský vítěz brát veslování, jímž se zpočátku jen udržoval ve formě. Hodně může v tomto ohledu vítězi Tour de France 2012 napovědět 9. prosinec, kdy v Londýně poměří své síly s veslaři na národním halovém mistrovství na trenažérech.

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins

Sedmatřicetiletý Wiggins, první britský vítěz nejslavnějšího etapového cyklistického závodu, se poctivě připravuje pod vedením kouče Jamese Cracknella. Právě postava dvojnásobného olympijského šampiona ve veslování ze Sydney a Atén by mohla být pro další vývoj klíčová.

Podle dalšího britského držitele olympijského zlata ve veslování Marka Huntera by proto nebylo nijak překvapivé, pokud by Wigginsovi vyšel nejen přestup z kola na veslařský trenažér, ale následně i do lodi.

"James je ideálním člověkem, který do toho může Bradleyho zasvětit. Myslím, že jde o skvělou věc pro tenhle sport, protože Bradley je fenomenálním sportovcem a je vzrušující vidět, čeho je schopen," prohlásil Hunter.

"Veslařský trenažér je něco podobného jako cyklistický rotoped. A on má velký motor, navíc je v super kondici. Myslím, že Bradley dosáhne dobrých výsledků a na trati 2000 metrů se dostane pod šest minut," uvedl Hunter.

"A na vodě? To už je pak zase jiná výzva, když potřebuje zvládnout přenést svou sílu, energii a ten svůj motor na loď. Vyžaduje to zase jiné dovednosti, protože se musíte naučit pracovat s ostatními a trénovat na souhře každý den. Viděl jsem mnoho těch, kteří to zkoušeli a propadli. Ale klobouk dolů před Bradleym. Nepouštěl by se do toho, kdyby nevěřil, že to celé zvládne," doplnil Hunter.

Wigginsovi dává největší naději na kvalifikaci do Tokia v osmiveslici. "Myslím, že to je snadnější, než vstřebávat skif, kde je veslování více o technice. A je jednodušší naučit se pracovat s jedním veslem než se dvěma," řekl Hunter.

Domnívá se, že populárnímu "Wiggovi" nahrává i současný stav britského veslování, v němž není tolik na výběr jako v předchozích letech. "Je to perfektní šance pro Bradleyho, protože současný tým není tak silný. Hodně lidí ukončilo kariéru a k dispozici je momentálně více míst," uvedl.

Veslařský šampionát na trenažérech se bude konat na londýnském olympijském velodromu. Wiggins čtyřikrát vyhrál olympiádu v dráhových disciplínách, z nichž má celkem sedm medailí, jen v Londýně 2012 startoval na silnici a přidal zlato z časovky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.