ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MS horských kol

Zadák se v závodě juniorů neprosadil, skončil pětačtyřicátý

Velikost textu:

Cairns (Austrálie) – Mistrovství světa bikerů pokračovalo závodem juniorů. David Zadák v něm na nejlepší nestačil a obsadil 45. příčku. Světovým šampionem se v australském Cairns stal domácí jezdec Cameron Wright. V závodě juniorek slavila zlato Rakušanka Laura Stiggerová.

přehrát video
Junior Zadák se na MS nevyhnul pádu

Zadák se ve startovním poli více než sedmi desítek závodníků pomalu prodíral dopředu. V úvodu 23,1 kilometru dlouhého závodu se ocitl až na samém chvostu pelotonu, nakonec dojel s devítiminutovým mankem na vítěze. Wright vyhrál o 35 sekund před Švýcarem Joelem Rothem.

"Odstartoval jsem dobře, věřil jsem si i na první flek v nájezdu do techniky, ale předjížděl jsem vnějškem a ostatní mě vytlačili do zábran podél trati, spadnul jsem a otočil jsem si řídítka," popsal Zadák. Byť měl ambice na první desítku, dojel s devítiminutovým mankem na vítěze. Wright vyhrál o 35 sekund před Švýcarem Joelem Rothem.

Na severovýchodě Austrálie nemohli kvůli potížím s vízy startovat další junioři Samuel Jirouš a Lucie Krupová. Přes dodání potřebných dokladů jim víza nebyla udělena a do dějiště šampionátu vůbec neodcestovali.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.