ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Giro d'Italia

Nibali: Nepanikařil jsem. Quintana je lehčí, lépe mu to tady sedělo

Velikost textu:

Blockhaus – Minuta na Naira Quintana, přes 30 vteřin na další hlavní konkurenty. Pro Vincenza Nibaliho to nebyl na Giru dobrý den a výstup na Blockhaus mu dal pořádně zabrat. Přesto největší italská hvězda neskládá zbraně.

Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali

Nibali možná sám čekal, že na Quintanu něco ztratí. "Dokázal jsem na něho opakovaně zareagovat a odrazit jeho útoky. Poslední část stoupání mnohem více svědčila čistokrevným vrchařům, navíc jsem si prošel malou krizí. Snažil jsem se nepanikařit a jet si vlastní tempo," popisoval na vrcholu Blockhausu Nibali.

Zaujal jeho způsob, jakým zachytával Quintanova zrychlení. Místo aby šel z pedálů, snažil se soupeře dojet postupně ze sedla. "Nereagoval jsem okamžitě. Raději jsem zrychloval postupně, sedělo mi to takhle," uvedl dvojnásobný vítěz Gira z let 2013 a 2016.

"Neměl jsem hlaďák, dobře jsem jedl po celý den. Prostě jsem věděl, že závěrečná část někde mezi 3-5 kilometry před cílem pro mě bude nejhorší. Quintana na mě najel čas hlavně v prudších pasážích, které mu více sedí. A to je nakonec normální, protože váží o deset kilogramů méně a je mnohem výbušnější," uzavřel Nibali, který den ukončil se ztrátou rovné minuty na svého hlavního soupeře.

přehrát video
Quintana ujel na Blockhausu všem a oblékl růžovou
Zdroj: ČT sport, cyclingnews.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.