ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Druhou etapu Vuelty ve spurtu ovládl Meersman, v čele je Kwiatkowski

Velikost textu:

Baiona – O vítězi druhé etapy Vuelty se rozhodovalo ve spurtu. Nejrychlejší byl po 188,6 km nakonec Belgičan Gianni Meersman, který těžil z práce svého týmu Etixx-Quick-Step včetně Zdeňka Štybara, jenž patřil k Belgičanovým prvním gratulantům. Červený dres lídra udržel tým Sky, od Petera Kennaugha ho převzal Polák Michal Kwiatkowski. Jeho kolega z týmu Sky Leopold König si mírně pohoršil ze čtvrté na osmou pozici.

Vítězný Gianni Meersman
Vítězný Gianni Meersman

Třicetiletý Meersman se po závodě netajil tím, že útok na etapové vítězství plánoval. "Říkal jsem předem manželce, aby se s dcerou dívaly na televizi, protože jsem se cítil fakt dobře. Určitě posledních 200 metrů u televize ječely a myslím, že mi tím pomohly. Výhra je pro ně," řekl Meersman.

Čtvrté místo v etapě pomohlo do čela bývalému mistru světa Kwiatkowskému, jenž převzal červený trikot od týmového kolegy Petera Kennaugha. Cyklisté v první desítce celkového pořadí včetně Königa mají na sekundu stejný čas. Oba Češi dojeli v hlavním poli v šesté desítce, Štybar je průběžně na 62. pozici s odstupem půldruhé minuty.

Cyklistický závod Vuelta - 2. etapa Ourense Thermal Capital - Baiona (160,8 km):

1. Meersman (Belg./Etixx-Quick-Step) 4:16:39, 2. Schwarzmann (Něm./Bora), 3. Cort (Dán./Orica), 4. Kwiatkowski (Pol./Sky), 5. Van Genechten (Belg./IAM Cycling), 6. Sbaragli (It./Dimension Data), 7. Bonifazio (It./Trek-Segafredo), 8. Restrepo (Kol./Kaťuša), 9. Drücker (Luc./BMC Racing), 10. Manzin (Fr./FDJ), ...54. König (ČR/Sky), 58. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí:

1. Kwiatkowski 4:47:16, 2. Rojas, 3. Valverde (oba Šp./Movistar), 4. Froome (Brit./Sky), 5. Puccio (It./Sky), 6. Kennaugh (Brit./Sky), 7. Quintana (Kol./Movistar), 8. König, 9. Fernández, 10. Castroviejo (oba Šp./Movistar) všichni stejný čas, ...62. Štybar -1:32.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.