ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sagan definitivně přestupuje do Bory, bude nejlépe placeným cyklistou světa

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2016 17:19

Kolín nad Rýnem - Mistr světa Peter Sagan bude závodit za německou stáj Bora-Hansgrohe. Slovenský cyklista uzavřel tříletou smlouvu a s šesti miliony eur ročně by se měl stát nejlépe placeným jezdcem světa. Saganův dosavadní tým Tinkoff, za nějž závodí také Roman Kreuziger, po sezoně skončí.

Peter Sagan
Peter Sagan

V sestavě týmu, který v současnosti vystupuje v druhé divizi pod názvem Bora-Argon18 a po příchodu nového partnera se od příštího roku posune do elitní společnosti WorldTour, je i český olympionik Jan Bárta.

"Přechod k nejvyšší kategorii WorldTour a stanovení ambiciózních cílů je pro nás prioritou. Věřím, že Bora-Hansgrohe je pro mě ten pravý tým, abych navázal na mé úspěchy v týmu Tinkoff z uplynulých dvou let," uvedl lídr světového žebříčku Sagan.

"Je pro nás velkou ctí přivítat v týmu jednoho z nejpopulárnějších cyklistů současnosti," uvedl manažer stáje Ralph Denk. Spolu s šestadvacetiletým spurtérem, který na Tour de France pětkrát vybojoval zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže, získala Bora také jeho staršího bratra Juraje Sagana a další dva slovenské cyklisty Erika Bašku a Michaela Koláře.

"S novým týmem sdílíme stejnou filozofii a odhodlání. Několik mých věrných přátel a spolupracovníků z týmu Tinkoff se ke mně připojí, což pomůže zabezpečit, že nadále bude kolem mě postavený silný tým," dodal Sagan, jehož dosavadní parťák Kreuziger vzápětí rovněž oznámil přestup, a to do stáje Orica.

O Saganově novém angažmá se hovořilo už během Tour de France, týmy ani jezdci ale nemohou oficiálně zveřejnit přestup do 1. srpna. Ruský majitel Saganovy současné stáje Oleg Tiňkov po této sezoně z cyklistiky odejde.

přehrát video
Kreuziger bude jezdit za Oricu. Sagan zamířil do Bory
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.