ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
HORSKÁ KOLA

Kulhavý a spol. už vyhlížejí MS v Novém Městě, velký zájem je i o vstupenky

Velikost textu:

Praha - Necelé dva měsíce zbývají do největší cyklistické akce v tuzemsku, kterou bude mistrovství světa horských kol v olympijské disciplíně cross country v Novém Městě na Moravě. Organizátoři jsou připravení, finišují s přípravou zázemí a samotné trati. S blížícím se šampionátem rapidně roste zájem o vstupenky. MS se uskuteční 29. 6.–3. 7. a vysílá jej ČT sport i náš web.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

"Vše je v pořádku a funguje podle plánu, nezaznamenali jsme žádný zádrhel. V těchto dnech pracujeme jen na úpravách po zimě a děláme novou sekci, která by měla eliminovat vystouplé kořeny, jež byly minulý rok při závodu Světového poháru docela nebezpečné," řekl šéf organizačního týmu Petr Vaněk.

O světové medaile se pojede od středy 29. června do neděle 3. července, kdy šampionát vyvrcholí závodem elitní mužské kategorie, v níž by na startu neměl chybět olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý. Vaněk touží po tom, aby se šampionát vydařil po všech stránkách.

"Do prostoru lesa jsme s ohledem na větší komfort diváků čtyřikrát navýšili kapacitu mobilních tribun. Naším cílem je uspořádat MS, které se všem zaryje do paměti. A předchozí závody SP, které byly vždy dobře hodnocené, nás k tomu také zavazují," řekl Vaněk.

"Je to první velký vrchol sezony a já se do Nového Města moc těším, protože ten závod mám opravdu rád a na tamní trati rád jezdím. Mistrovství světa v domácím prostředí bude svým způsobem srovnatelné s olympijským závodem," uvedl Kulhavý, který je také ambasadorem MS.

přehrát video
Bikeři už se chystají na světový šampionát v Novém Městě

Pro diváky je nachystaný i bohatý doprovodný program, který začne již ve středu po štafetách autogramiádou s deseti největšími hvězdami MS. "To aby je fanoušci měli pohromadě na jednom místě, což se jinak nepoštěstí," řekl Vaněk.

Kromě mistrovských závodů se pojedou i další, jichž se budou moci zúčastnit diváci. Vstupenky jsou ještě k dispozici v předprodejích, ale je o ně velký zájem. Zatímco na závod SP jich bylo den před startem prodáno přes 500 kusů, nyní jich na neděli má svého majitele už 8500. Na sobotu i neděli je vstupné shodně 500 Kč, na celý víkend 800 Kč a permanentka na celý šampionát stojí 1000 korun.

"Lidé si to berou za své a lze očekávat skvělou atmosféru. Odhaduji, že neděle bude vyprodaná a na místě už pak vstupenky k dostání nebudou," uvedl Vaněk. Těm, kteří se do dějiště nedostanou, může posloužit alespoň televizní přenos. Česká televize odvysílá všechny závody, které se na MS pojedou.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.