ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Nové Město bylo popáté vyhlášeno nejlepším SP horských kol

Velikost textu:
aktualizováno 3. 11. 2015 20:27

Aigle (Švýcarsko) - Nové Město na Moravě bylo i pátým rokem vyhlášeno nejlepším závodem Světového poháru v cross country horských kol. Novoměstší organizátoři získávají ocenění pravidelně od roku 2011, kdy měly závody elitních bikerů na Vysočině premiéru.  

Závody v Novém Městě
Závody v Novém Městě

Každý rok se na Světový pohár v Novém Městě hrnou slova chvály. Láká především skvělou diváckou kulisou, bezkonkurenčním zázemím i oblíbenou tratí. Dalším logickým vrcholem novoměstských pořadatelů bude mistrovství světa v cross country, které se zde uskuteční příští rok na přelomu června a července.

"Já bych viděl ten význam především vůči divákům a návštěvníkům mistrovství světa, prestiž by v tomto směru mohla hrát roli," řekl prezident organizačního výboru Petr Vaněk. Závod v Novém Městě letos v květnu zahajoval a početné fanoušky potěšil vítězstvím domácí favorit Jaroslav Kulhavý.

přehrát video
Nové Město je po páté nejlepším závodem Světového poháru

V anketě o nejlepší SP v sezoně tradičně hlasují závodníci, vedoucí týmů, novináři, sponzoři a zástupci Mezinárodní cyklistické unie (UCI).V úvahu se bere spousta faktorů, mimo jiné úroveň organizace, podoba tratí a atmosféra. Nejlepší závod ve sjezdu uspořádaly podle hlasujících při své premiéře v SP francouzské Lurdy. Nové Město získalo už svůj letošní druhý titul. Stejné ocenění získal také biatlon. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.