ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Ježkův stav se dál zlepšuje, už začal chodit

Velikost textu:

Praha - Zdravotní stav nejúspěšnějšího cyklisty paralympijské historie Jiřího Ježka se nadále zlepšuje. Přes vážná zranění již týden po nehodě začal chodit. Podle odhadů by šestinásobný mistr světa a letošní vítěz světového poháru přibližně za 14 dnů mohl být ze zámoří transportován domů.

Jiří Ježek rehabilituje
Jiří Ježek rehabilituje

"Ve čtvrtek jsem mohl začít s dechovým cvičením, v pátek večer mě donutili postavit se (auu), včera jsem už "běhal" po schodech a dnes... První den bez injekcí proti bolesti! Lékaři, lidské tělo, síla myšlenky a láska... To všechno dokáže zázraky," radoval se Ježek. "Bolí to, jdu krok za krokem, ale jde to," uvedl Ježek, jenž se během víkendu přesunul z pooperačního pokoje na rehabilitační kliniku.

Podle cyklistovy manželky Soni by mohl v horizontu dvou týdnů odcestovat domů. Podle všeho to závisí především na zranění hrudníku, při jehož první operaci byli lékaři kromě jiného nuceni odstranit část protržené plíce. "Má přístroj, který mu pomáhá dýchat. Čekáme, až plíce zvládne přetlak v kabině," přiblížila Ježková.

Jiří Ježek děkuje fanouškům za podporu
Jiří Ježek děkuje fanouškům za podporu

Operaci vážně poraněného hrudníku se Ježek podrobil hned po pádu v hromadném spurtu závodu v poslední srpnový den. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra, nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí pak Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje. Den poté přišla na řadu zlomená pažní kost, v níž lékaři nahradili poškozenou kostní tkáň štěpem z pánve.

Zdroj: ČTK, idnes.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.