ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
USA Pro Challenge

König skončil na 97. místě, na vítěze Van Garderena ztratil více než hodinu

Velikost textu:

Denver (USA) - Leopold König skončil v cyklistickém závodu USA Pro Challenge na 97. místě. Sedmý muž Tour de France, který do zámořských etap nastoupil po nemoci, ztratil na vítězného Američana Tejaye Van Garderena více než hodinu.

Leopold König
Leopold König

Nedělní závěrečnou sedmou etapu vyhrál jiný americký cyklista Alex Howes, König přijel po 126 kilometrech do cíle v Denveru s bezmála šestiminutovým odstupem.

Van Garderen obhájil v USA Pro Challenge loňské celkové prvenství. Druhý Tom Danielson zaostal za šestadvacetiletým jezdcem stáje BMC o minutu a půl, třetí skončil Rumun Serghei Tvetcov.

Poslední etapu poznamenala nehoda amerického cyklisty Iana Cranea. Když se čtyřiadvacetiletý jezdec vracel do pelotonu od týmového auta po problémech s kolem, náhle před ním zastavil jiný vůz a Crane mu proletěl v plné rychlosti zadním sklem. S vážnými zraněními v obličeji leží v nemocnici, jeho stav je stabilizovaný.

"Zranění neohrožují jeho život, ale má těžké trauma a je pod sedativy. Lékaři jsou optimističtí, podle nich by se měl plně zotavit," řekl ředitel Craneova týmu Ed Beamon.

Výsledky cyklistického závodu USA Pro Challenge

1. Howes 2:45:20, 2. Reijnen (oba USA), 3. Schär (Švýc.), 4. Tvetcov (Rum.), 5. Majka (Pol.), 6. Van Garderen (USA) všichni stejný čas, ...89. König (ČR) -5:40.

Konečné pořadí: 1. Van Garderen 20:05:42, 2. Danielson (USA) -1:32, 3. Tvetcov -1:45, 4. Majka -1:49, 5. Busche -3:11, 6. Rosskopf (oba USA) -3:31, ...97. König -1:12:18.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.