ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Wiggins vítězství Frooma na Tour nesledoval. Neměl čas

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2013 11:53

Madonna di Campiglio - Loňský vítěz Tour de France Bradley Wiggins sledoval během letošního ročníku triumfální jízdu svého kolegy z týmu Sky Chrise Froomea jen zprostředkovaně. Britský cyklista, jenž se nyní vrací po zranění kolena v závodu Kolem Polska, po první etapě přiznal, že v televizi jubilejní 100. Tour nesledoval.

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins

"Nedíval jsem se, nemohl jsem," řekl cyklista. "Kouknul jsem se jen na konec první etapy, když jsem slyšel, že autobus zablokoval cíl. Jinak jsem kluky sledoval pouze zpovzdálí," dodal.

Pro svého krajana měl jen slova uznání. "Chrisovo vystoupení bylo naprosto dominantní. Jak už jsem dříve řekl, je to asi nejlepší vrchař na světě," řekl s tím, že letošní trasa závodu Froomovi, který mu vloni k triumfu na Tour výrazně dopomohl, maximálně vyhovovala. "Já jsem v kopcích nikdy tak dobrý nebyl, mojí specialitou vždycky byla časovka. Pokud bude Tour příští rok jako letos, Chris z nás bude silnější," uznal.

Sám se nyní zaměří na přípravu na obhajobu titulu v časovce na mistrovství světa ve Florencii. Premiéra v závodu Kolem Polska mu příliš nevyšla, v úvodní etapě ztratil na vítěze devět minut.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.