ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
Tour de France

Tour se přesunula do Bretaně a spurteři si dělají zálusk na prvenství

Velikost textu:

Saint-Gildas-des-Bois – Den volna je ten tam a závodníci se opět vydávají na trasu jubilejní sté Tour de France. Peloton se přesunul na sever Francie do Bretaně, kde ho čeká - dost možná větrný - dojezd podél pobřeží Atlantiku s cílem v městě Saint-Malo. Po dvou pyrenejských etapách, kdy se konečně naplno ukázali i favorité na zisk žlutého trikotu, se dnes opět budou moci předvést sprinteři. Přímý přenos sledujte od 14:10 na ČT sport a našem webu.

Mark Cavendish a Peter Sagan
Mark Cavendish a Peter Sagan

Po dramatech, jež přinesly poslední dvě pyrenejské etapy, si mohli jezdci letos poprvé na Tour užít den volna a trochu relaxovat. I dnešní etapa ale asi bude pro jezdce peroucí se o co nejlepší umístění v celkovém pořadí spíše odpočinková. Na závodníky čeká 197 kilometrů v mírně zvlněném terénu Bretaně, chvilky slávy by tak opět mohli prožít sprinteři.

Zatímco v deváté etapě Cavendish, Greipel a spol. bojovali hlavně s časovým limitem, tentokrát se dá očekávat, že to budou právě spurteři, kdo se popere o etapové prvenství. Na trati je sice několik mírných kopců, a tak by i pokus o únik mohl mít naději na úspěch. Ovšem stáje jako Omega Pharma-Quickstep, Lotto-Belisol, Cannondale nebo Argos-Shimano mající ve svém středu elitní spurtery, udělají vše pro to, aby se o vavříny bojovalo až ve finiši.

Trať desáté etapy mimo jiné vzdá hold dvěma francouzským legendám Tour. Projede městem St-Méen-Le-Grand, rodištěm trojnásobného šampiona slavného závodu Louisona Bobeta, a přiblíží se také Clorguenu, kde farmaří dokonce pětinásobný šampion Bernard Hinault.

přehrát video
Roman Kreuziger před 10. etapou Tour de France

Průběžné pořadí po 9. etapě: 
1. Froome (Brit./Sky) 36:59:18, 2. Valverde (Šp./Movistar) -1:25, 3. Mollema -1:44, 4. Ten Dam (Niz./Belkin) -1:50, 5. Kreuziger, 6. Contador (Šp./Saxo-Tinkoff) oba -1:51, 7. Quintana (Kol./Movistar) -2:02, 8. Martin -2:28, 9. Rodríguez -2:31, 10. Costa (Portug./Movistar) -2:45.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.