ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Contador se vrátil pátým místem na Eneco Tour, zvítězil Boom

Velikost textu:
aktualizováno 12. 8. 2012 17:22

Geraardsbergen (Belgie) - Španělský cyklista Alberto Contador se po vypršení dvouletého trestu za doping, který zpětně dostal letos v únoru, vrátil do pelotonu pátým místem v Eneco Tour. Celkovým vítězem týdenního závodu napříč Belgií a Nizozemskem se stal Nizozemec Lars Boom.

Alberto Contador
Alberto Contador

Bývalý mistr světa v cyklokrosu Boom po sobotní časovce ztrácel na prvního Kanaďana Sveina Tufta čtyři sekundy, svým dnešním druhým místem ho při finiši v Geraardsbergenu ale za sebou nechal o 44 sekund. Druhý v konečném pořadí skončil Francouz Sylvain Chavanel, na Tufta zbylo poslední místo na pódiu.

Devětadvacetiletý Contador si závod pochvaloval. "S průběhem celého týdne, včetně sedmého místa v časovce, jsem moc spokojen. Příprava na Vueltu probíhá naprosto ideálně," řekl španělským médiím.

V Nizozemsku se prý cítil jako doma a jelo se mu výborně. "Je pravda, že jsem se cítil super, ale přece jenom jsou tam rozdíly mezi mnou a těmi, kdo jedou o čelo závodu," přiznal Španěl, který se osmým místem v závěrečné etapě posunul z desáté příčky celkového pořadí na pátou pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.