ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kreuziger už je v závodě Kolem Švýcarska druhý

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2012 18:59

Gossau - Český cyklista Roman Kreuziger se po sedmé etapě závodu Kolem Švýcarska posunul na průběžné druhé místo. Jezdec stáje Astana obsadil v dnešní časovce na 34,3 kilometru 16. pozici a vyšvihl se za vedoucího Ruie Costu. Portugalský závodník zvýšil díky dnešní osmé příčce svůj náskok na 50 sekund.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Z vítězství se radoval Kreuzigerův stájový kolega Fredrik Kessiakoff. Švédský závodník porazil o dvě sekundy časovkářského olympijského vítěze Fabiana Cancellaru. Domácí favorit tak i v druhé časovce letošního ročníku závodu Kolem Švýcarska vyšel naprázdno, v úvodním prologu získal jeho skalp Slovák Peter Sagan.

"Zajel (Kessiakoff) super. Jsme hrozně rádi, že se nám povedlo vyhrát etapu. Dobře jel i Kangert, který byl šestý. A já jsem se svým výkonem taky docela spokojený," pochvaloval si Kreuziger na svých internetových stránkách vydařený výkon celé stáje. Zklamaný byl jen z toho, že nemohl časovku absolvovat se speciální protiskluzovou gumou na sedle. "Díky ní jsme hodně vylepšili posed. Jel jsem s tím všechny prology, časovky na Giru, ale dnes mi rozhodčí před startem řekli, že to zakázali používat," posteskl si s tím, že na sedle zase klouzal.

Zatímco Costa si dnes vypracoval slušný náskok, za Kreuzigerem je průběžné pořadí vyrovnané. Třetí Robert Gesink z Nizozemska zaostává za českým cyklistou o pět sekund, čtvrtý Španěl Alejandro Valverde ztrácí dalších devět vteřin. "Koukám spíš před sebe než dozadu. Prvořadý cíl je udržet pódium, ale určitě je i šance bojovat o vítězství. Uvidíme, jak na tom bude Costa o víkendu v horách. Zítra je jen jeden kopec, v neděli je etapa těžší a pokusíme se něco vymyslet," uvedl Kreuziger.

Druhý český cyklista na startu Zdeněk Štybar obsadil 27. místo. V průběžném pořadí si o jednu příčku polepšil, nyní mu patří 48. pozice. V sobotu peloton čeká předposlední osmá etapa, která po 148,2 kilometru vyvrcholí stoupáním do Arosy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.