ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Cink si 2. místem v Teplicích zajistil účast na OH

Velikost textu:
aktualizováno 21. 4. 2012 19:34

Teplice - Třetím českým bikerem na olympijských hrách v Londýně bude Ondřej Cink. Mistr republiky do 23 let si nominaci zajistil v dnešním úvodním dílu Českého poháru v Teplicích, kde obsadil druhé místo za již jistým účastníkem londýnského závodu Janem Škarnitzlem. Oba pod pěti kruhy doplní mistra světa Jaroslava Kulhavého, jenž na severu Čech nestartoval.

Ondřej Cink
Ondřej Cink

O třetí olympijské místo měli Cink a jeho největší rival Milan Spěšný, jenž je shodou okolností jeho trenérem, bojovat ve třech závodech. Spěšný obsadil šesté místo a stejně jako v březnu v rakouském Langenlois skončil za Cinkem.

"Jsem rád, že si Ondra vyjel olympiádu v přímých soubojích. Ve dvou ze tří kvalifikačních závodů skončil z adeptů o třetí místo ke Kulhavému a Škarnitzlovi nejlépe," uvedl na webu Českého svazu cyklistiky reprezentační kouč Viktor Zapletal.Cink, který minulý víkend v Houffalize jako první Čech v historii vyhrál závod Světového poháru do 23 let, dnes na mistra republiky Škarnitzla ztratil 37 sekund. Třetí skončil o další minutu zpět Jiří Novák.

Mezi ženami zvítězila při neúčasti Kateřiny Nash a Terezy Huříkové slovenská bikerka Jana Števková. Nejlepší z Češek byla na čtvrté pozici sestra vítěze mužské kategorie Jitka Škarnitzlová.

přehrát video
Cink jede na olympiádu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.