ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kulhavý je po skvělé sezoně na prvním místě světového žebříčku

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2010 23:13

Praha - Novopečený vicemistr světa v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý se díky životní sezoně vyhoupl na první místo světového žebříčku. Český biker se vrátil z mistrovství světa v kanadském Mont-Sainte-Anne, kde stříbrem z individuálního závodu a bronzem ze štafety přispěl k zisku rekordních šesti medailí pro českou výpravu. Od 1. října navíc bude hájit barvy nové stáje. Do svých řad jej zlákal jeden z nejlepších týmů světa Specialized Factory. V něm je i v Kanadě bronzový Jihoafričan Barry Stander a skvělý Švýcar Christophe Sauser.

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý
Otevřít galerii
 • Jaroslav Kulhavý autor: Jan Němec, zdroj: ČTK/mtbs.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Biker Jaroslav Kulhavý autor: Michal Doležal, zdroj: CTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pětadvacetiletý Kulhavý sezonu ozdobenou premiérovým vítězstvím v závodě Světového poháru hodnotí jako skvělou. "Sezona perfektně začala hned od začátku, což mě uklidnilo, a navíc jsem se nenervoval s problémy s materiálem jako loni. Podařilo se mi dojet všechny závody a nejhorším výsledkem bylo šesté místo v závodu Světového poháru ve Val di Sole, což se odrazilo i v žebříčku," řekl po příletu Kulhavý.

Také závod v Mont-Sainte-Anne se pro českého jezdce vyvíjel velmi dobře hned od začátku. "Věděl jsem, že od startu musím být vepředu, protože se tam rozhodoval závod. Od začátku jsem vedl a neustále se v čele pohyboval, ale závěr již tak dobrý nebyl. V sezoně jsem měl právě závěry lepší, proto mě mrzí, že jsem nevyhrál. Závod byl ale vyrovnaný a Hermida jel skvěle," uvedl český biker.

přehrát video
Úspěšní cyklisté se vrátili z MS

Jaroslav Kulhavý "Možná mě trošku mrzí to druhé místo, protože titul byl vážně kousek, jinak si myslím, že sezóna vypadala úplně perfektně. Olympiáda je pro mě vrchol, tak doufám, že u toho za dva roky budu a v lepší formě než teď."

Vedle stříbra si Kulhavý přivezl i bronzovou medaili, když spolu s Kateřinou Nashovou, Tomášem Paprstkou a Ondřejem Cinkem skončili třetí ve štafetě. "V jiném složení jsme získali bronz i na ME, ale medaile z mistrovství světa je cennější. Dokonce jsme až do závěru bojovali o zlato," řekl reprezentační kouč Jan Slavíček.

Ten si pochvaloval i dosavadní průběh olympijské kvalifikace pro hry v roce 2012 v Londýně. "Ta začala letos v květnu a potrvá do května 2012. Zatím nám díky Kulhavému, Janu Škarnitzlovi a Matouši Ulmanovi patří třetí místo, což by pro OH znamenalo tři místa ve startovním poli," zdůraznil Slavíček.

Tomáš Slavík: "Člověk odmalička vzhlíží k tomu být mistrem světa ve své disciplíně, protože to je úplně nejvíc. A když toho nakonec po letech dřiny a odříkání dosáhne, tak to je prostě nepopsatelný pocit."

Na nejcennější medaili v Kanadě dosáhl Tomáš Slavík ve fourcrossu. "Závod se jel na hodně náročné trati, jedna sekce se dala projet jen jednou stopou. V kvalifikaci jsem skončil šestý, ale kromě finále jsem všechny jízdy dojížděl s defektem," řekl Slavík.

"Ve finále jsem v poslední zatáčce předjel Jarreda Gravese a v cíli to byl krásný pocit. Jak ve snu, ale nejkrásnější na tom bylo to, že to byla realita. Je to pro mě velké povzbuzení, motivace do budoucna. Byl to můj
životní závod," řekl Slavík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.