ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Bolta čeká první start v Diamantové lize, v Římě budou i tři Češi

Velikost textu:

Řím - Kromě fenomenálního Jamajčana Usaina Bolta na Diamantové lize v Římě nastoupí do závodu na 100 metrů hned pět mužů, kteří jsou letos rychlejší než on. Představí se také tři čeští závodníci. Kromě tyčkaře Jana Kudličky a koulaře Ladislava Prášila také mistr Evropy Pavel Maslák, který poběží "nediamantovou" čtyřstovku. Závod sledujte na našem webu a ČT sport od 20 hodin.

Usain Bolt
Usain Bolt

"Tehdy to nebyl povedený závod, navíc to bylo na začátku sezony, která je dlouhá. Od té doby jsem trénoval a jsem připraven. Cítím se skvěle a všechno je perfektní," prohlásil v Římě světový rekordman a šestinásobný olympijský vítěz Bolt, který má za sebou jediný "ostrý" start v sezoně. Na Kajmanských ostrovech zaběhl stovku za 10,09 sekundy.

Boltovým největším soupeřem by měl být bronzový olympijský medailista Justin Gatlin z USA, jehož čas 9,91 z mítinku v Pekingu je druhým časem roku. V Římě je také třetí muž sezony a další Američan Michael Rodgers (9,96) či nestárnoucí Kim Collins z ostrova Svatý Kryštof a Nevis. "Gatlin je zjevně ve výborné formě, ale nedělá mi to starosti. Soustředím se na mistrovství světa, o tom je celá letošní sezona," řekl Bolt.

Šestadvacetiletý Bolt v Římě prohlásil, že hry v Riu de Janeiro budou pravděpodobně jeho derniérou pod pěti kruhy. Rád by v roce 2016 potřetí v řadě vyhrál olympiádu na tratích 100, 200 a 4 x 100 metrů. "Chci dokázat něco výjimečného. Chci být ještě čtyři roky nejrychlejší a chci si tu dobu pořádně užít," uvedl.

V Římě Bolt vyhrál v uplynulých dvou letech, loni v rekordu mítinku 9,76. Letos je mítink věnován památce slavného italského sprintera Pietra Menney, olympijského vítěze z Moskvy a světového rekordmana v běhu na 200 metrů, jenž v březnu zemřel. Bolt se s Menneou setkal před dvěma lety právě v Římě.

 • Jan Kudlička
  Jan Kudlička autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK
 • Pavel Maslák
  Pavel Maslák autor: Michael Steele, zdroj: Getty Images

Tyčkař Kudlička má dobrou formu, kterou potvrdil v úterý na mítinku v Praze na Strahově, kde se třikrát pokoušel o český rekord 581 cm. "Ani jsem nechtěl, přišel jsem si rozměřit rozběh na závod v Římě," řekl. Maslák si chce spravit chuť po nevydařených startech v Šanghaji a Eugene, Prášila čeká letošní premiéra v Diamantové lize.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.