ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Sprinterka Fraserová měla pozitivní dopingový test

Velikost textu:
aktualizováno 9. 7. 2010 10:55

Lausanne - Olympijská vítězka a mistryně světa ve sprintu na 100 metrů Shelly-Ann Fraserová měla pozitivní dopingový test. Jamajská sprinterka to ve čtvrtek potvrdila s tím, že si vzala léky na tlumení bolesti zubů, spolu s trenérem však přehlédla, že jsou na seznamu zakázaných látek. Mezinárodní atletická asociace IAAF jí dočasně pozastavila činnost.

Shelly-Ann Fraserová
Shelly-Ann Fraserová
Otevřít galerii
 • Shelly-Ann Fraserová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1054/105307.jpg?1250541897
 • Dopingové testy autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1418/141760.jpg?1265797188

"Nemám co skrývat," řekla Fraserová poté, co se neúčastnila čtvrtečního mítinku Diamantové ligy v Lausanne. "Nyní jedu domů a čeká mě jednání s jamajským svazem. Doufám, že bude přijato mé vysvětlení," dodala.

Fraserová byla pozitivně testována v květnu po závodě Diamantové ligy v Šanghaji. Trenér jí prý dal lék proti bolesti, aby jí pomohl od trápení se zuby, které ji bolely nepřetržitě tři dny a kvůli kterým uvažovala o odstoupení ze závodu. "Přijímám zodpovědnost, protože sportovec musí vědět, jaké léky si bere. Ale na druhou stranu jsem naštvaná, protože si o mě nyní všichni myslí, že dopuju. Moje pověst je v troskách," uvedla Fraserová.

IAAF: Sportovci musí dávat větší pozor

IAAF prostřednictvím svého mluvčího Nicka Daviese vyjádřila zklamání z "nedbalosti" Fraserové a jejího týmu. "Sportovci musí dávat větší pozor na to, co jedí. Naše pravidla jsou jasná," uvedl Davies.

Trenér Stephen Francis uvedl, že za podobná provinění se uděluje jen varování. "Nešlo o látku, která by jí měla pomoci zlepšit výkon či něco maskovat," řekl Francis. Zatím byl proveden pouze test vzorku A. "Druhý test ale není ani potřeba, protože se nebudu odvolávat," dodala Fraserová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.