ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Rybová skočila limit pro halové MS

Velikost textu:

Postupim (Německo) - Pavla Rybová splnila na mítinku v Postupimi jako druhá česká tyčkařka limit pro start na halovém mistrovství světa v Dauhá. Výkonem 440 centimetrů obsadila světová šampionka v hale z roku 2001 třetí místo. Páteční soutěž v obchodním centru vyhrála Ruska Taťjana Polnovová, která skočila 465 centimetrů. Dnes budou v Postupimi skákat muži, ve startovní listině figurují i Michal Balner a Jan Kudlička.

Pavla Rybová
Pavla Rybová
Otevřít galerii
 • Pavla Rybová zdroj: www.sport.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tyčkařka Jiřina Ptáčníková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsem opravdu ráda, že se mi to povedlo. Poprvé jsem zkusila standardní šestnáctikrokový rozběh, vzala jsem si delší tyče. Zkoušela jsem pak 445 a bez nějakého velkého nadhodnocení snad můžu říct, že první a třetí pokus byly v podstatě skočené," uvedla Rybová na webu atletického svazu.

Jako první splnila limit Jiřina Ptáčníková, která letos zdolala už 450 cm. Podle pravidel IAAF mohou startovat v každé disciplíně dva závodníci z jedné země. Pokud by kritérium splnilo více tyčkařek, rozhodl by o nominaci lepší absolutní výkon a v případě rovnosti lepší výsledek na mistrovství republiky.

Jednatřicetiletá Rybová (rozená Hamáčková), která se loni vrátila k atletice po mateřské pauze, je zatím devátou členkou týmu pro šampionát v Dauhá. Po něm se její aktivní kariéra uzavře. "Dala jsem si cíl skočit těch 450. A když se povede, ráda bych si z MS odvezla nějaký pěkný výsledek. Ať už se však stane cokoli, po hale definitivně končím," prohlásila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.