ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Výškařka Hellebautová ukončila kariéru, je těhotná

Velikost textu:
aktualizováno 5. 12. 2008 15:28

Brusel - Olympijská vítězka ve skoku do výšky Tia Hellebautová ukončila atletickou kariéru. Třicetiletá Belgičanka, která v Pekingu překvapivě porazila suverénku této disciplíny Chorvatku Blanku Vlašičovou, je totiž ve třetím měsíci těhotenství. Oznámila to na svých internetových stránkách.

Výškařka Tia Hellebautová
Výškařka Tia Hellebautová

Hellebautová vedle olympijského zlata získala i zlatou medaili na halovém mistrovství světa, kde však startovala v pětiboji. Ve výšce je navíc úřadující evropskou šampionkou.

Čekalo se, že bude příští rok bojovat o světový titul pod širým nebem, ale místo toho se bude věnovat mateřské roli. "Příroda se rozhodla rychle a už v polovině října bylo jasné, že jsem těhotná. Je to ideální vývoj a logický krok v mém životě," řekl Hellebautová.

Otcem jejího prvního potomka je její dosavadní trenér a životní partner Wim Vandeven, který ji v této sezoně dovedl k životním úspěchům. "Wim a já jsme měli po olympiádě pocit, že nebude možné tento rok vyrovnat. Získat olympijské zlato je vrchol, pak je těžké najít nové výzvy. A život je i něco víc než skákání přes laťku," uvedla Belgičanka.

Je letos už druhou belgickou atletickou hvězdou, která ukončila kariéru. Se závoděním skončila i špičková evropská sprinterka Kim Gevaertová, která rovněž plánuje založení rodiny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.