ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Atletika

Po osmi letech se dočkají medaile, čtvrtkařky obdrží v Ostravě bronz z HMS 2010

Velikost textu:

S odstupem osmi let od halového mistrovství světa v Dauhá dostane česká čtvrtkařská štafeta žen bronzové medaile. Kvarteto ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová tehdy skončilo čtvrté, ale Mezinárodní atletická federace IAAF později diskvalifikovala původně třetí štafetu Jamajky kvůli dopingu Bobby-Gaye Wilkinsové. Nyní IAAF oznámila, že ceremoniál s oficiálním předáním medaile se odehraje u příležitosti zářijového Kontinentálního poháru v Ostravě.

Česká čtvrtkařská štafeta žen
Česká čtvrtkařská štafeta žen

Už o nadcházejícím víkendu při halovém mistrovství světa v Birminghamu převezme cenné kovy šestice atletů, kteří také profitovali z dopingových prohřešků původních majitelů ze šampionátů v Dauhá 2010 a předchozích HMS v Moskvě 2006 a Valencii 2008. Americká dálkařka Tianna Bartolettaová se v sobotu dokonce dočká plnohodnotného ceremoniálu s hymnou a vyvěšením vlajky, protože obdrží zlatou medaili z moskevského šampionátu po diskvalifikaci Rusky Taťjany Kotovové.

Pozvání IAAF do Birminghamu přijalo dalších pět atletů. Koulaři Joachim Olsen z Dánska (za rok 2006) a Ralf Bartels z Německa (2010) a slovinská trojskokanka Marija Šestaková (2008) převezmou stříbrné medaile, dálkařka Concepción Montanerová ze Španělska (2006) a pětibojařka Hyleas Fountainová z USA (2010) bronzové.

Dalších sedm čekatelů se podle IAAF nemůže šampionátu v Anglii zúčastnit a federace ve spolupráci s národními svazy hledá vhodnou příležitost k předání medailí. V případě českých čtvrtkařek už se našla, ceremoniál se uskuteční v rámci soutěže výběrů Evropy, Afriky, Ameriky a společného týmu Austrálie a Oceánie, kterou bude premiérově v České republice hostit 8. a 9. září Městský stadion v Ostravě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.