ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Špotáková bude pokračovat v kariéře, chce startovat na olympiádě v Tokiu

Velikost textu:

Praha – Vítězným mistrovství světa v Londýně kariéra Barbory Špotákové nekončí. Dvojnásobná olympijská šampionka chce do sbírky zlatých medailí z Her přidat i nejcennější kov z Tokia.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

"Jede se dál a kouká se na další roky. Určitě v příštím roce je jednoznačně největší motivací Kontinentální pohár v Ostravě a potom platí, co jsem už řekla, že jedinou další motivací je olympiáda v Tokiu," prohlásila Špotáková na tiskové konferenci.

Na tradiční loučení se sezonou si měla Špotáková na žádost manažera přinést všech svých deset cenných kovů z významných závodů. "Ale nebyla jsem schopná najít klíče od sejfu, kde je mám schované. Pak jsem to vzdala a myslím, že to bylo znamení. To znamená, že není všem dnům konec," řekla Špotáková.

Letošní zlato z mistrovství světa v Londýně bylo desátou velkou medailí světové rekordmanky. Má doma tři z olympijských her, čtyři ze světových šampionátů a tři z mistrovství Evropy. "Já se rozhodně nekoukám zpátky, vždycky je lepší se koukat dopředu," řekla šestatřicetiletá závodnice pražské Dukly.

přehrát video
Špotáková se oštěpu nevzdává
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.