ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Hejnová opět mění trenéra. S Balzerem končí kvůli náročnosti cest do Německa

Velikost textu:
aktualizováno 20. 5. 2017 15:08

Praha – Jen půl roku trvala spolupráce Zuzany Hejnové s německým trenérem Falkem Balzerem. Překážkářská mistryně světa se kvůli náročnosti cestování do Německa rozhodla pro další změnu a nově se bude připravovat s Danou Jandovou, s níž spolupracovala už dříve. 

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Hejnová pod Falkem Balzerem získala v březnu stříbro na hladké čtvrtce na halovém evropském šampionátu v Bělehradě. Dana Jandová už Hejnovou vedla v době, kdy byla česká hvězda ještě dorostenkou.

"V současné době je pro mě příliš únavné cestovat každých čtrnáct dní do Německa. A než čekat, že se to odrazí na výkonech, než dělat věci napůl, tak raději udělám změnu," uvedla třicetiletá Hejnová.

Úspěšná mládežnická trenérka z Jablonce Jandová dovedla v roce 2003 Hejnovou k dorosteneckému titulu mistryně světa. Poté talentovaná překážkářka odešla do Prahy do skupiny Rychlý holky k Martině Blažkové. S ní se rozešla po olympijském bronzu z Londýna, další čtyři roky ji trénoval Dalibor Kupka.

První start pod otevřeným nebem v sezoně plánuje Hejnová, kterou v závěru přípravy mírně omezovala bolest achilovky, v úterý na Daňkově memoriálu v Turnově. První překážkářskou čtvrtku absolvuje česká rekordmanka příští týden na mítinku Diamantové ligy v Eugene.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.